Novi tripl-dabl Hardena, šok u San Antoniju posle +21

NBA 16. dec 20185:05 > 5:10
Getty Images/Tim Warner

Košarkaši Hjustona na gostovanju u Memfisu ostvarili su treću uzastopnu pobedu 105:97 i ponovo su na polovičnom učinku ove sezone 14-14.

Rakete je do petog vezanog trijumfa protiv Grizlisa trećim tripl-dablom u sezoni, odnosno drugim uzastopnim, predvodio Džejms Harden sa 32 poena (9/14 iz igre, 3/7 za tri), 12 skokova i 10 asistencija, Klint Kapela je bio odličan sa 26 poena i 10 skokova, dok je Kris Pol upisao po 10 poena i asistencija.

Grizlisi su u krizi i u četvrtom neuspehu u poslednjih pet mečeva prelaznu ocenu zaslužili su samo Majk Konli sa 22 poena i 6 asistencija i Mark Gasol sa 17 poena, 9 skokova i 4 uspešna dodavanja.

Hjuston je na poluvremenu imao 21 poen viška i samo zahvaljujući odluci trenera Majka D’Entonija da u finišu meča šansu pruži rezervistima Memfis je izbegao mnogo ubedljiviji poraz.

Čikago je u San Antoniju šokirao Sparse iako je domaći tim na startu treće četvrtine imao čak 21 poen viška. Bulsi su preostali deo meča dobili 55:31 i zabeležili tek sedmi trijumf u sezoni.

Kris Dan je predvodio tim iz Ilionoisa sa 24 poena i 7 skokova, a u finišu utakmice postigao je poslednjih 6 poena za svoj tim. Finac Lauri Markanen je postigao 23, a Rajan Arčidiakono 12, uz 6 asistencija.

Sparsi su 7 minuta pre kraja meča vodili 87:76, ali su do kraja postigli samo 6 poena i prekinuli niz od četiri uzastopne pobede.

U ekipi Grega Popovića odskočili su Lamarkus Oldridž sa 29 poena i 12 skokova i Demar Derozan sa 21 poenom, dok je Marko Belineli upisao 17.

Lejkersi su u Šarlotu deklasirali Hornetse, a Lebron Džejms i Lonzo Bol su meč završili sa tripl-dabl učinkom.