Monstrouzni Vol srušio Lebrona i Lejkerse

NBA 17. dec 20182:20 > 2:23
Patrick McDermott/Getty Images Sport

Košarkaši Vašington Vizardsa pobedili su Los Anđeles Lejkerse na svom parketu rezultatom 128:110 i upisali prvi trijumf posle četiri uzastopna poraza.

Najzaslužniji za to bio je plejmejker domaćih Džon Vol, koji je od starta meča bio nerešiv problem za Jezerdžije. Sjajni Vol je već do poluvremena imao 28 poena i osam asistencija, a meč je na kraju završio sa 40 poena (16-27 iz igre), 14 uspešnih dodavanja i šest skokova.

Pored njega, Bredli Bil je prikazao dobru partiju sa 25 poena i 12 uvaćenih lopti, Džef Grin je imao 20 poena i sedam uhvaćenih lopit, a Sem Deker je sa klupe dodao isti broj poena.

U redovima Lejkersa, najbolji je bio Kentevijus Koldvel-Poup sa 25 poena, šest skokova i pet asistencija, do je Kajl Kuzma zabeležio 20 poena i šest skokova. Lebron Džejms nije imao svoje veče i za 32 minuta ostvario je 13 poena (5-16 iz igre) i šest uvaćenih lopti.

Vizardsi su posle uvodnog vođstva gostiju uspostavili potpunu kontrolu nad mečom i serijom 22:4 stekli plus 18 sredinom prve četvrtine (26:8).

Tim iz Kalifornije je uspeo da se vrati na startu druge i priđe na minus 6, ali je ubrzo usledio novi nalet domaćih i velikih 71:51 na poluvremenu. Tokom trećeg kvartala prednost Vašingtona iznosila je i maksimalnih 27 razlike (86:59) i pitanje pobednika je tada već bilo rešeno.

Ekipa iz glavnog grada ima skor 12-18 i zauzima 11. mesto na Istoku. Lejkersi su sa 18-12 ostali četvrti na Zapadu.