Nikad gore poluvreme Bogdanovića i Bjelice, a onda…

NBA 22. dec 20186:40 > 6:46
Ezra Shaw, Getty Images Sport

Košarkaši Sakramenta posle velikog preokreta u poslednjoj četvrtini pobedili su Memfis 102:99, a veliki doprinos trijumfu tima iz Kalifornije dali su Bogdan Bogdanović i Nemanja Bjelica.

Srpski reprezentativci katastrofalno su odigrali prvo poluvreme koje je pripalo Grizlisima 53:40). Bogdanović i Bjelica su u tom delu meča zajedno postigli 2 poena.

Bogdan je za 11 minuta samo dva puta uputio loptu ka košu protivnika (0/1 za dva, 0/1 za tri), a sa penala je šutirao 2/5. Imao je i po asistenciju i ukradenu loptu. Bjelica prvi put ove sezone nije bio starter, a za 15 minuta na terenu sve je promašio – 0/6 za tri, uz po skok i blokadu i 2 asistencije.

Ipak, mnogo bolje izdanje u nastavku utakmice Bjelica je najavio sa dve trojke, a sve je kulminiralo u drugom delu treće i poslednjoj četvrtini.

Memfis je na nešto više od tri minuta pre kraja trećeg perioda vodio 74:57, a tada se probudio Bogdnović koji je pogodio dve trojke, potom na startu poslednje deonice i tri slobodna bacanja (11 od 13 poena Kingsa u tom delu meča) za povratak u meč 68:74.

Badi Hild je ubrzo postigao novu trojku (78:82), Memfis se serijom 6:0 ponovo odlepio, a ubrzo je bek Kingsa dodao još 8 poena (dve trojke) za 86:90 i najavio uzbudljiv finiš.

Bjelica je na asistenciju Foksa pogodio za dva, u sledećem napadu Bogdanović je ubacio još jednu trojku na dodavanje saigrača iz reprezentacije i na 3:17 minuta pre kraja Kingsi su došli do 4 poena minusa (95:91). Raspoloženi Bogdanović je razigravao Kingse i trojkom Hilda i poenima sa penala Dierona Foksa domaći su 77 sekundi pre kraja preokrenuli (98:97).

Hild nije bio precizan 28 sekundi pre kraja, na sreću Kingsa ruka je zadrhtala i Majku Konliju, potom je Vili Koli-Stajn pogodio oba penala (100:97), a šut Marka Gasola za produžetak nije bio precizan. Tačku na preokret Kraljeva stavio je Hild sa linije slobodnih bacanja za 17 trijumf domaćina i peti uzastopni poraz Grizlisa.

Hild je sa 28 poena (9/24 iz igre, 6/13 za tri), od čeka 16 u poslednjoj deonici, bio najefikasniji, Bogdanović je postigao 14 (3/9 iz igre, 3/7 za tri), uz skok i ukradenu loptu i četiri asistencije za 27 minuta, a isti broj poena imao je i Foks. Bjelica je za 36 minuta upisao 11 poena (4/13 iz igre, 2/9 za tri, 1/1 slobodna bacanja), uz 6 skokova, 3 asistencije, ukadenu loptu i 2 blokade.

Juta je u Portlandu deklasirala Blejzerse – 120:90. Džezeri su drugo poluvreme dobili sa 65:41 i timuz iz Oregona naneli drugi najteži poraz ove sezone.

Riki Rubio je predvodio goste iz Solt Lejk Sitija sa 24 poena (10/15 iz igre, 4/4 za tri) i 8 asistencija, Kajl Korver je dodao 18, Džo Ingls 15, a Rubi Gober 11, uz isto toliko skokova. U domaćoj ekipi Demijan Lilard je postigao 19, Si Džej Mekalum i Evan Tarner po 12, a Jusuf Nurkić 10 (5/9 za dva, 0/2 slobodna bacanja), uz 10 skokova, 4 asistencije i 2 blokade za 27 minuta.

Pogledajte REZULTATE i RASPORED, kao i TABELE najjače lige sveta.