Kingsi stali u završnici i ispustili Lejkerse

NBA 31. dec 20185:47 > 5:59
Ezra Shaw, Getty Images Sport

Los Anđeles Lejkersi su savladali Sakramento Kingse rezultatom 121:114 u noći između nedelje i ponedeljka. Ubedljiv trijumf je ostvario i Portland kod kuće nad ekipom Filadelfije.

Posle nešto boljeg otvaranja utakmice za Los Anđeles Lejkerse, Sakramento se vratio u drugoj četvrtini i čak vodio na poluvremenu 68:64. Kingsi su imali deset razlike u trećem periodu ali su se Lejkersi, koji su opet igrali bez Lebrona Džejmsa vratili na egal.

U poslednjoj deonici je Sakramento opet imao vođstvo i to od čak plus sedam na četiri i po minuta do kraja. Međutim Lejkersi su to istopili i posle dva ofanzivna skoka pogodili trojku preko Brendona Ingrama za vođstvo 113:110. Ostalo je tada oko dva minuta do kraja, a kako su Kingsi nastavili sa promašajima domaći su mogli da zatvore utakmicu. Bogdan Bogdanović je bio na parketu u poslednja tri minuta meča, ali nije uzimao šuteve.

Srpski košarkaš je imao 21 poen uz pet skokova i četiri asistencije, dok je Dearon Foks bio najefikasniji sa 26 poena. Nemanja Bjelica je za 22 minuta ubacio pet poena, a Sakramentov starer je imao i devet skokova.

Kentavijus Kaldvel Poup je bio najbolji kod Lejkersa sa 26 poena, a Džoš Hart je dodao 22.

Da će Portland ubedljivo savladati Filadelfiju bilo je jasno posle prvog poluvremena. Na velikom odmoru Trejl Blejzersi su vodili čak 70:41, da bi u nastavku dodatno povećavali tu prednost. Domaći tim je na kraju slavio 129:95.

Si Džej Mekolum je imao 35 poena na ovom meču uz šut iz igre 13/18, dok je Jusuf Nurkić dodao 14 poena. Kod Siksersa je Ben Simons ubacio 19 poena.

Pogledajte sve rezultate i tabele NBA lige.