Getty Image/ Pool

Košarka

13.01.2019 | 00:36 > 00:40

Grifin se vratio i 'zatrpao' koš Klipersa

Košarkaši Detroita iznenadili su Kliperse u Los Anđelesu i pobedom 109:104 prekinuli su seriju od četiri uzastopna poraza.

Blejk Grifin

Gregory Shamus/Getty Images

Pistonsi su sa učinkom 18-23 deveti na Istoku, dok su Klipersi sa skorom 24-18 sedmi na Zapadu.

Gosti iz Mičigena predvođeni nekadašnjim igračem tima iz Los Anđelesa Blejkom Grifinom sve vreme su kontrolisali dešavanja na terenu, a nisu posustali ni u poslednjoj četvrtini kada su domaći posle serije 7:0 izjednačili na 97:97 na nešto manje od pet minuta pre kraja.

Pistonsi su najvećih 16 poena viška imali početkom treće deonice (70:54), a u odlučujućih pet minuta odgovornost je preuzeo Redži Bulok koji je ubacio dve trojke i utišao navijače u Kaliforniji.

Grifin je meč završio sa 44 poena (13/23 iz igre, 5/13 za tri, 13/14 slobodna bacanja), 8 skokova, 5 asistencija i 3 ukradene lopte, Andre Dramond je imao 20 poena i 21 skok, Redži Bulok je upisao 17, a Redži Džekson 10 poena.