Košarka

24.01.2019 | 03.38 > 03:41

Indijana u derbiju bolja od Toronta, povreda Oladipa

U prvom meču odigranom u NBA u noći između srede i četvrtka Indijana je u derbiju Istoka svlavila protiv Toronta. Duel je obeležila i teška povreda Viktora Oladipa.

Indijana je na svom parketu sa 110:106 savladala Toronto i tako došla do 32. pobede u sezoni (uz 15 poeraza). Torontu je ovo 14. poraz, a imaju Reptorsi i 36 pobeda.

Bolje je Indijana otvorila meč i nakon prvih 12 minuta igre imala je prednost od osam poena koja se do poluvremena povećala na 12 poena.

Drugu četvrtinu obeležila je i povreda Viktora Oladipa koji je u pokušaju da zasustavi jednu kontru Toronta nezgodno pao i povredio koleno.

Uvek dobro obavešteni Adrijan Vojnarovski oglasio se na Tviteru i naveo da je od izvora iz lige za ESPN rečeno da se radi o težoj povredi i da je za Oladipa verovatno završena sezona jer će morati na operaciju kolena. Više detalja znaće se u četvrtak kada Oladipo obavi sve detaljne preglede.

Gosti su bili bolji u drugom poluvremenu i uspeli su da se u finišu meča primaknu na samo koš razlike, ali ne i da stignu zaostatak.

Indijanu je do pobede vodio Tadeus Jang sa 23 poena i 15 skokova, Bojan Bogdanović pratio ga je sa 16 poena, a za 34 minuta na parketu Hrvat je dodao i četiri skoka, dve asistencije i jednu ukradenu loptu. Dabl - dabl je zabeležio i Majls Tarner sa 13 poena i 10 skokova. Daren Kolison koji je pogodio dva slobodna bacanja u samom finišu duela, meč je završio sa 17 poena, a imao je i osam asistencija.

Na drugoj strani najbolji je bio Serž Ibaka sa 23 poena i 11 skokova, sa 20 poena ga je pratio Kajl Lauri.