Pool, Getty Images Sport

Košarka

26.01.2019 | 03.20 > 04:09

Vučević ponovo odličan, rekord karijere Osmana

Košarkaši Vašingtona u uzbudljivom meču u Orlandu pobedili su domaći tim 95:91 i zabeležili treći trijumf u poslednje četiri utakmice najjače lige sveta.

Nikola Vučević

Drew Hallowell/Getty Images

Vizardsi su deseti na Istoku sa učinkom 21-27, dok je Orlando posle četvrog poraza u minulih pet mečeva poziciju niže sa skorom 20-29.

Medžik je dobro počeo utakmicu, ali je u drugoj četvrtini postigao samo 17 poena, što su Vizardsi iskoristili i serijom 12:3 na poluvreme otišli sa plus 12 - 50:38.

Gosti iz prestonice SAD su u trećem periodu potpuno kontrolisali meč i sredinom tog dela utakmice imali su maksimalnih 18 poena prednosti (64:46), ali kako je vreme prolazilo Orlando je bio sve bolji.

Medžik je izjednačio na 87:87, a košem Nikole Vučevića 97 sekundi pre kraja posle dugo vremena je povel 91:89. Ipak, Vašington je poenima Bredlija Bila, Džefa Grina i Trevora Arize sa penala kompletirao seriju 6:0 za 21. trijumf u sezoni.

Gosti su odlično šutirali za tri poena (15/29, a prednačili su Bil sa 27 poena (10/17 iz igre, 5/7 za tri), uz 6 skokova i 7 asistencija, Grin je dodao 24, a Tomas Brajant 11.

U domaćoj ekipi Nikola Vučević je postigao 28 poena (12/17 iz igre, 1/3 za tri, 3/5 slobodna bacanja), uz 9 skokova i asistenciju za 31 minuta, Aron Gordon 22, uz 11 skokova i 6 asistencija, a Terens Ros 16 poena.

Majami je na gostovanju u Klivlendu slavio 100:94 i prekinuo niz od dva poraza. Tim sa Floride je na deobi semog mesta na Istoku sa 23 pobede i 24 poraza, dok su Kavsi zabeležili šesti uzastopni neuspeh i sa učinkom 9-41 najlošiji su tim u ligi.

Klivlend je do finiša trećeg perioda pružio jak otpor Majamiju, ali su gosti serijom 16:5 praktično prelomili meč i u odlučujućih 12 minuta ušli sa 10 poena prednosti (80:70). Hit je u poslednjoj četvrtini u tri navrata ima maksimalnih 18 poena viška.

Džastis Vinslou je bio najbolji sa 27 poema (4/6 za tri) i 7 skokova, po 14 su dodali Hasan Vajtsajd i Derik Džons Junior, a 13 je upisao Dvejn Vejd.

Turčin rođen na Ohridu Čedi Osman je prednjačio kod Kavsa sa 29 poena (11/20 iz igre, 3/8 za tri), uz po 4 skoka i asistencije, po 13 su postigli Kolin Sekston i Alek Burks, a Ante Žižić 11 (4/7 za dva, 3/4 slobodna bacanja), uz 8 skokova i po asistenciju, ukradenu loptu i blokadu za 27 minuta.

Bruklin je u lokalnom derbiju bio siguran protiv Njujorka 109:99.

Netsi su se u prvom poluvremenu nekoliko puta vraćali iz dvocifrenog minusa i na odmor otišli sa egal rezultatom (60:60). U nastavku meča domaći su zaigrali mnogo bolje u odbrani i u tom delu utakmice primili su svega 39 poena za treći trijumf u četiri meča ove sezone protiv ekipe iz "Medison Skver Gardena".

Prednjačili su rezervisti Teo Pinson sa 19 poena, Šabaz Napjer sa 18 i Ed Dejvis sa 17 poena, uz 16 skokova, dok je Dianđelo Rasel imao 12 poena i 4 asistencije. Trej Burke je predvodio Nikse sa 25 poena i 5 asistencije, a Noa Vonle je upisao 22 i 13 skokova.

Pratite rezultate i tabelu NBA na našem sajtu.