Musa blista u G ligi - kada će dobiti šansu u Netsima?

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Džanan Musa blista u dresu Long Ajlans Netsa, razvojnom timu Bruklin Netsa.

Džanan Musa

Mike Stobe/Getty images

Nekadašnji igrač Cedevite prošlog leta izabran je kao 29. pik na NBA draftu, ali još nije dobio pravu šansu u timu Keni Etkinson.

Devetnaestogodišnji Musa odigrao je osam mečeva u najjačoj ligi sveta, međutim, u G ligi pruža sjajne partije.

Mladi bosanskohercegovački kopšarkaš je prošle noći u porazu svog tima od Vestčestera 134:130 postigao 30 poena (11/19 iz igre, 6/12 za tri), uz 11 skokova, 6 asistencija i 2 ukradene lopte za 34 minuta.

Musa je ove sezone odigrao 21 utakmicu u G ligi i prosečno beleži 19.8 poena, 6.7 skokova i 3.3 asistencije, dok je u NBA ligi u osam duela postizao 2 poena, uz 0.5 skokova i 0.1 asistenciju po meču.

Poslednju utakmicu u najjačoj ligi odigrao je 4. februara kada je u poratu Bruklina od Milvokija 113:94 na terenu proveo 8 minuta i za to vreme postigao 4 poena.

Long Ajland je lider Atlantik divizije sa učinkom 21-13.