Košarka

14.02.2019 | 04.14 > 04:19

Boban dobar, Janis odličan, Milvoki siguran

Noć između srede i četvrtka u NBA je počela pobedama Milvokija, Bostona, Filadelfije i Toronta.

Filadelfija je slavila na gostovanju Njujork Niksima i do pobede došla rezultatom 126:111.

Sve vreme su gosti bili bilji tim na parketu. Niksi su uspeli rezultatski da budu bolji samo u trećoj deonici, ali ta četiri poena razlike nisu ništa značila u ovom duelu.

Pred početak meča, Boban Marjanović i Deandre Džordan zabavili su saigrače zagrljajem, ali kada je meč počeo ništa prijateljsko nije ostalo među nekadašnjim saigračima.

Filadelfiju je predvodio Džoel Embid sa 26 poena i 14 skokova, poen manje dao je Tobajas Haris dok je Boban Marjanović na parketu proveo skoro 14 minuta i postigao 10 poena uz osam skokova, tri asistencije i jednu ukradenu loptu.

Na drugoj strani je najefikasniji bio Alonzo Trajer sa 19 poena, a Mičel Robinson je zabeležio dabl - dabl sa 14 poena i 13 skokova. Mario Hezonja je za šest i po minuta upisao po jedan skok i asistenciju.

Filadelfija sada ima 37 pobeda i 21 poraz, a Niksi nastavljaju sa užasnim nizom i imaju skor od 10 pobeda i 47 poraza.

Milvoki je sa 106:97 slavio na gostovanju Indijani prelomivši meč u poslednjoj četvrtini koju je dobio sa 12 poena razlike. Duel je doneo nekoliko preokreta, ali su na kraju bolji bili gosti koji sada imaju skor 43 - 14 na prvom mestu Istoka. Indijana na trećem mestu iste konferencije ima skor 38 - 20.

Još jednom je u Milvokiju briljirao Janis Adetokumbo koji je zabeležio novi tripl - dabl sa 33 poena, 19 skokova i 11 asistencija. U Indijani je najbolji bio Bojan Bogdanović sa 20 poena, šest skokova i tri asistencije.

Toronto je na svom parketu sa 129:120 bio bolji od Vašingtona. Domaćin je zaostatak sa poluvremena nadoknadio u trećoj deonici u kojoj je postigao 44 poena da bi nakon toga sigurno meč priveo kraju.

Reptorse je sa 44 poena i deset skokova predvodio Paskal Siakam, a na drugoj strani najbolji je bio Bredli Bil sa 28 poena i 11 asistencija.

Boston je u zanimljivom meču slavio protiv Detroita pred svojim navijačima sa 118:110. Gosti su poslednju doenicu dobili sa 11 poena razlike, ali to nije bilo dovoljno da nadoknade zaostatak koji su napravili tokom meča.

Džejson Tejtum je sa 19 poena predvodio Boston, a sa poenom manje ga je pratio Gordon Hejvor. Al Hroford je sa 17 poena i 14 skokova zabeležio dabl - dabl a imao je i osam asistencija.

U Detroitu je prednjačio Blejk Grifin sa 32 poena i osam skokova, a Andre Dramond je meč završio sa 21 poenom i 17 skokova od čega 13 u odbrani.