Majami jak za Dalas, Dončić na korak od tripl – dabla

NBA 14. feb 20195:00 > 5:03
Jonathan Daniel/Getty Images

Majami Hit je slavio na gostovanju Dalas Maveriksima i do pobede došao rezultatom 112:101.

Košarkaši Majamija slavili su na gostovanju Dalasu sa 112:101 i tako došli do 26. pobede u sezoni kojom su prekinuli seriju od tri poraza. Uz skor 26 – 30 Majami je trenutno osmi na Istoku.

Dalasu je ovo bio drugi vezani poraz, ukupno 31. i sada uz 26 poebda zauzimaju 12. mesto na Zapadu.

Imao je Dalas na poluvremenu poen prednosti zahvaljujući boljoj igri u drugoj četvrtini, ali su meč praktično izgubili u trećoj deonici u kojoj su postigli samo 16 poena a Majami se odlepio na nedostižnih +15.

U pobedničkom timu najefikasniji je sa 22 poena bio Dvejn Vejd, Dion Volters je dao dva poena manje, a Džoš Ričardson je zabeležio 14. Sa po 11 poena i skokova Džastis Vinslou je zabeležio dabl – dabl.

Tim Hardavej predvodio je Dalas sa 20 poena, ali ni to kao ni novi dabl – dabl Luke Dončića nije bilo dovoljno. Dončić je postigao 18 poena uz 12 skokova i devet asistencija. Imao je Slovenac slab šut – samo pet od 17 iz igre i tri od devet za tri.