Baksi i Sparsi sigurni, Lejkersi konačno slavili

NBA 13. mar 20193:46 > 3:50
Getty Image/Jonathan Daniel

U noći između utorka i srede u NBA su pobede zabeležili Los Anđeles Lejkersi, Milvoki Baksi i San Antonio Sparsi.

Milvoki je sa 130:113 slavio na gostovanju Nju Orleansu i tako uz 51. pobedu u sezoni (+17 poraza) već obezbedio mesto u plej ofu kao prvoplasirani tim Istoka. Iz ove konferencije siguran putnik u završnicu sezone za sada je još i Toronto.

Nju Orleansu je ovo 50 poraz u sezoni, a zabeležili su Pelikansi 40 pobeda. Ipak, ovo je četvrti vezani poraz.

Nakon izjednačene prve četvrtine, smena u vođstvu i prednosti Nju Orleansa pre odlaska na poluvreme Baksi su preuzeli kontrolu nad utakmicom i na kraju stigli do ubedljive pobede. Dva tima su odigrala fenomenalnu treću četvrtinu u kojoj je postignuto čak 86 poena.

Janis Adetokumbo je predvodio Milvoki sa 24 poena, devet skokova i pet asistencija, a sa poenom manje ga je pratio Kris Midlton. Malkom Brogdon dodao je 18, Erik Bledso i Nikola Mirotić po 14, a Bruk Lopez 13 poena.

Na drugoj strani najefikasniji je bio Džulijus Rendl sa 23 poena, Entoni dejvis dao je 21 uz 12 skokova, a Elfrid Pejton je postigao tripl – dabl sa 14 poena, 15 skokova i 11 asistencija.

Los Anđeles Lejkesri su sa 123:107 slavili na gostovanju Čikago Bulsima. Lejkersi su tako konačno prekinuli seriju od pet poraza i sada imaju skor 31 – 35. Bulsima je ovo treći vezani poraz, a 50. u sezoni.

Bulsi su bili bolji tim sve do pred kraj treće četvrtine kada su gosti uspeli da dođu do potpunog preokreta i na kraju i pobede do koje ih je predvodio raspoloženi Lebron Džejsm koji je postigao 36 poena uz 10 skokova, četiri asistencije i dve ukradene lopte. Kontevijus Kaldvel Poup je pratio sa 24 poena, a Kajl Kuzma sa 21. Džaval Mekgi je zabeležio dabl – dabl sa 10 poena i 11 skokova.

U Čikagu je najbolji bio Robin Lopez sa 20 poena, a pratili su ga Oto Porter sa 19 i Kris Dan sa 18.

Na gostovanju su do pobede došli i San Antonio Sparsi koji su sa 112:105 savladali Dalas Maverikse za 40. pobedu sezone. Dalsu je ovo 40. poraz.

Nakon početnog odmeravanja snaga i nekoliko smena u vođstvu, Sparsi su u potpunosti preuzeli kontrolu i sve vreme čuvali prednost do konačne pobede.

U timu Grega Popoviča najefikasniji je bio Demar Derozan sa 33 poena i čak četiri ukradene lopte. Pratio ha je Lamarkus Oldridž sa 28 poena, a Derik Vajtd dodao je 23.

U poraženom timu Džejlen Brunson imao je 34 poena, Dvajt Pauel 20. Luka Dončić je odigrao skoro 34 minuta, a postigao je 12 poena uz šest skokova, sedam asistencija i dve blokade.