Stephen Dunn/Gettty Images

Košarka

25.03.2019 | 03.00

Lemb sa pola terena srušio Reptorse, Hjuston u plej-ofu

U noći između nedelje i ponedeljka u NBA ligi Šarlot Hornetsi su savladali Toronto Reptorse 116:115, dok su trijumfe ostvarili Hjuston i San Antonio protiv Nju Orleansa odnosno Bostona. Roketsi su inače svojim trijumfom osigurali sebi mesto u plej-ofu.

Jeremy Lamb

Streeter Lecka/Getty Images

Toronto je nešto bolje otvorio meč sa Šarlotom i vodio je do polovine druge četvrtine kada se Hornetsi vraćaju u meč te je do poluvremena bio egal. U trećoj i delu četvrte četvrtine Hornetsi uglavnom kontrolišu rezultat, imali su i deset poena razlike da bi se serijom 12:0 Reptorsi vratili u utakmicu i čak poveli.

Igrao se poslednji minut kada je Toronto imao prednost 114:112. Kavaj Lenard je tada najpre odigrao odličnu odbranu na Kembi Vokeru, da bi na pet sekundi do kraja promašio šut koji je otvorio mogućnost za Šarlot. Za pet sekundi do kraja Hornetsi su uspeli da dođu do koša i to na spektakularan način, a sa pola terena je pogodio Džeremi Lemb.

Lemb je imao 13 ponea, a Dvejn Bejkon je ubacio 20. Kavaj Lenard je kod Toronta imao 28 poena.

San Antonio je slavio protiv Bostona 115:96, a Sparsi su tokom celog meča vodili dok je Boston imao priliku na početku drugog poluvremena da narpavi preokret. Tada su Seltiski prišli na minus četiri međutim i tada je ekipa Grega Popoviča uspela da se odvoji i da kontroliše utakmicu.

Lamarkus Oldridž je odigrao sjajan meč ubacivši 48 poena, dok je Markus Smart kod Bostona imao 14.

Hjuston je slavio u Nju Orleansu 113:90, a Roketsi su od starta vodili dvocifrenom razlikom koja je često prelazila 20 poena. Rakete su u ovom meču ubacile 21 trojku iz 49 šuteva. Najefikasniji je bio Džejms Harden sa 28 poena, a Frenk Džekson je kod Pelikansa imao 19.