Šarlot bolji od SAS posle produžetka, pobeda Bostona

NBA 27. mar 20193:04 > 3:08
Sarah Stier/Getty Images

U prvim mečevima odigranim u NBA u noći između utorka i srede pobede su zabeležili Boston, Toronto i Šarlot koji je posle produžetka bio bolji od San Antonija.

Košarkaši Šarlota nakon produžetka su na svom terenu bili bolji od San Antonio Sparsa i na kraju slavili sa 125:116.

Većim delom meča vodio je Šarlot, al je početak drugog poluvremena protekao u znaku Sparsa. Vratili su se domaći u igru, ali su na kraju u finišu morali da jure svoju šansu. I dobili su je na 42 sekunde pre kraja pogotkom Vokera za 106:106.

Ako nisu uspeli da reše meč na vreme, Hornesti su za minut i po produžetka napravili seriju 10:3 i praktično tada sve rešili.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Kemba Voker sa 38 poena, 11 asistencija i devet skokova, a na drugoj strani poesbno su se istakli Demar Derozan sa 30 poena i osam skokova i Lamarkus Oldridž sa 20 poena i 15 skokova.

Šarlot sada ima skor 35 -39, a San Antonio 43-32.

Boston je do 44. pobede u sezoni kojom je prekinuo niz od četiri poraza došao na gostovanju Klivlendu gde je slavio rezultatom 116:106.

Seltiksi nakon ovog meča imaju skor 44 – 31, aKlivlend 19 – 56.

Na kraju se ispostavilo da je odlučujuća za pobedu Bostona bila predonost od pet poena stečena u prvo četvrtini jer su u nastavku meča dva tima bila prilično izjednačena sve do poslednje četvrtine u kojoj su Seltiksi ponovo rezultatski bilo dovoljno bolji za sigurnu pobedu.

Najbolji u Bostonu bili su Džejson Tejtum i Markus Smart sa po 21 poenom, 19 je dodao Al Horford. Kajri Irving je odmarao.

U Klivlendu je najefikasniji bio Kolim Sekston sa 24 poena, Džordan Klarkosn je dao 18, a Kevin Lav je imao dabl – dabl sa 10 poena i 11 skokova.

Toronto je pred svojim navijačima bio bolji od Čikaga i slavio sa 112:103. Reptorsi su na 52 pobede uz 23 poraza, a Bulsi imaju 21 pobedu i 54 poraza.

Toronto je sa 20 poena predvodio Norman Pauel, a sa po 14 poena su ga pratili Kavai Lenard i Kajl Lauri. U Čikagu je sa 20 poena najbolji bio Vejn Selden, a 15 ke dao Šakil Harison.