Dabl-dabl, pa isključenje Jokića, GSW usamljeni na vrhu

NBA 1. apr 20194:32 > 7:06
Maddie Meyer, Getty Images Sport

Košarkaši Denver Nagetsa doživeli su treći poraz u poslednjih pet utakmica, pošto su bolji od njih u Koloradu bili Vašington Vizardsi 95:90.

Za domaće je još jednu dabl-dabl partiju imao Nikola Jokić sa 23 poena (11/15 iz igre), 14 skokova, 4 asistencije i 2 ukradene lopte.

Srpski centar je na parketu proveo nešto više od 30 minuta, pre nego što je na 3:47 do kraja isključen zbog protesta kod sudija, pa se razlog poraza može tražiti i u tome.

Pored Jokića, Pol Milsap je upisao 13 poena i 16 skokova, Džamal Marej sa 12 poena i Vil Barton sa 11.

U redovima Vizardsa, 24 poena imao je Troj Braun junior, 20 i 14 skokova dodao je Tomas Brajant, isti broj poena imao je Džabari Parker, dok je Bredli Bil upisao 17.

Denver je odigrao na prepoznatljivom nivou prvu i uvodni deo druge četvrtine. Iz takve igre je stekao dvocifrenu prednost (46:31), ali je ona vrlo brzo anulirana od strane gostiju, koji su serijom 14:0 prišli na 46:45.

Nagetsi su taj napad odbili, odmakli na pristojnu razdaljinu i kontrolisali meč, ali je Vašington ponovo zaigrao bolje i na startu poslednjeg kvartala prešao u vođstvo (77:74). U nastavku se igralo poen, za poenom sve dok Vizardsi nisu pobegli na +4 i slavili.

Ekipa iz Kolorada sad ima skor 51-25 i druga je na Zapadu, a Vašington je sa 32-46 11. na Istoku.

Poraz glavnog konkurenta iskoristili su aktuelni šampioni Golden Stejt Voriorsi koji su se pobedom nad Šarlot Hornetsima 137:90 usamili na vrhu Zapada sa 52-24.

Rezultat dovoljno govori o dešavanjima u Ouklendu. GSW je nametnuo ritam od sredine prve deonice, do poluvremena pobegao na +22 (71:49), tokom trećeg kvartala bilo je i ogromnih +45 (104:59), a najveći plus viđen je kod konačnog rezultata +47.

Stef Kari je ubacio 25 poena (5/8 za tri), Klej Topson jedan manje (6/9 za tri), a 21 dao je Kvin Kuk (5/6 za tri).

Kod Šarlota je 22 upisao Vili Ernangomes, dok je Džeremi Lemb imao 11.

Los Anđeles Klipersi pobedili su Memfis Grizlise na svom parketu sa 113:96 i upisali 47. trijumf u sezoni. Uz 31 poraz šesti su na Zapadu, dok je Memfis 13. sa 31-46.

Danilo Galinari predvodio je tim iz Kalifornije sa 27 poena i 15 skokova, Montrezl Herel imao je 20, a Lu Vilijams 17.

Kod gostiju je najbolji bio Delon Rajt sa 20 poena i 8 skokova, dok je Čendler Parsons dodao 17.