Vejdov poslednji ples, preokret Pistonsa za plej-of

NBA 10. apr 20194:01 > 4:03
Michael Reaves, Getty Images Sport

Publika u Majamiju oprostila se od trostrukog osvajača NBA prstena Dvejna Vejda, ali i od učešća u plej-ofu ove sezone, nakon neverovatne pobede Detroit Pistona u duelu sa Memfisom.

Majami je slavio rezultatom 122:99 na utakmici sa Filadelfijom koja je protekla u znaku NBA legende.

Pre početka meča, Vejdu je priređen video u njegovu čast, nakon čega je usledio govor igrača koji je 16 sezona nastupao u najjačoj ligi sveta.

Vejd je završio meč sa 30 poena, pogodivši čak četiri trojke. U timu Filadelfije, Boban Marjanović zabeležio je 12 poena, pet skokova, po dve asistencije i ukradene lopte.

Ova pobede nije bila dovoljna Majamiju da sačuva nadu za plasman u plej-of, pošto je Detroit fantastičnim preokretom u poslednjoj četvrtini meča sa Memfisom praktično obezbedio sudbinu u svojim rukama.

Slavili su Pistonsi 100:93, rezultat u poslednjih 12 minuta bio je 36:14. Ukoliko u poslednjoj utakmici pobedi Njujork, Detroit će igrati u plej-ofu, a sezona će biti gotova za Šarlot, koji trenutno ima jednu pobedu manje.

Hornetsi su ubedljivo savladali Klivlend 124:97. Boston je Vašingtonu naneo 50. i ujedno poslednji poraz u sezoni (116:110).

Njujork Niksi su upisali tek 17. pobedu, savladavši Čikago 96:86. Toronto Reptorsi su bili bolji od Minesote 120:100, Dario Šarić je za poraženu ekipu imao 12 poena i devet uhvaćenih lopti.