Novi dabl-dabl Jokića za drugu poziciju Denvera

NBA 11. apr 20196:49 > 6:49
Maddie Meyer, Getty Images Sport

Košarkaši Denvera savladali su ekipu Minesote sa 99:95 i osigurali drugu poziciju na Zapadu pred početak plej-ofa.

Nagetsi su do trijumfa došli u poslednjem minutu utakmice, pošto su rezultat jurili od treće četvrtine.

Na tri i po minuta do kraja utakmice Timbervulvsi su imali predenost od 95:84. Ipak, usledili su koševi Jokića i Bartona, pa je Denver prišao na 95:90. Odvažio se u završnici Milsap, ispratio ga je Marej, pa je na pola minuta do kraja semafor pokazao 95:96.

Mirniji su u završnici bili izabranici Majka Malouna, pa su konačni rezultat postavili Jokić i Milsap sa linije za slobodna bacanja.

Pobedi Nagetsa ponovo je najviše doprineo srpski centar novim dabl-dablom. Jokić je meč završio sa 29 poena i 14 skokova, zanimljivo i samo 2 asistencije. Džamal Marej je ubacio 17 poena, a imao je 8 skokova i 7 asistencija.

S druge strane, Endrju Vigins je postigao 25 poena, uz 5 skokova i 4 asistencije.

Denver će u prvoj rundi doigravanja igrati sa San Antonio Sparsima, dok je ekipa iz Minesote završila takmičenje.

Portland je pobedio Sakramento sa 136:131. Iako su Kingsi na poluvremenu vodili sa 87:62, u nastavku su dozvolili rivalu da preuzme inicijativu, te poslednju deonicu dobije sa 20 poena razlike i dođe do pobede.

U trijumfu Blejzersa istakao se Anferni Simons sa 37 poena i 9 asistencija.

U dresu Sakramenta Marvin Begli je ubacio 20 poena uz 9 skokoca, Bogdan Bogdanović je imao 15, a Nemanja Bjelica 10 poena.

Portland je zauzeo treće mesto na Zapadu, pa će na početku doigravanja snage odmeriti sa Oklahomom.