Matthew Stockman, Getty Images Sport

Košarka

14.04.2019 | 07.03 > 07:24

Denveru malo i tripl-dabl Jokića, brejk Sparsa!

Košarkaši San Antonio Sparsa pobedili su Denver u prvoj utakmici četvrtfinala plej-ofa Zapadne konferencije NBA lige 101:96 i od Nagetsa preuzeli prednost domaćeg terena.

Nikola Jokić

Ekipi iz Kolorada nije pomogao ni tripl-dabl učinak Nikole Jokića u prvoj utakmici doigravanja u karijeri - 10 poena (4/9 iz igre, 0/3 za tri, 2/2 slobodna bacanja) i po 14 skokova i asistencija za 36 minuta.

Srbin je postao tek četvrti igrač u istoriji koji je u debitantskom meču u plej-ofu ostvario tripl-dabl.
Pre njega to su uspeli Lebron Džejms, Medžik Džonson i Džoni Mekarti.

Posle izjednačene prve četvrtine, gosti iz Teksasa su u drugom periodu preuzeli kontrolu i prvi put došli do dvocifrene prednosti (41:31). Taktika trenera Sparsa Grega Popovića je bila da u napadu zaustavi Jokića, a u isto vreme u odbrani optereti Srbina.

Centar Nagetsa je na poluvremenu, koje je San Antonio dobio 59:51, imao svega 4 poena (1/3 za dva, 2/2 slobodna bacanja), ali i 7 skokova i 9 asistencija.

Gosti su kontrolisanim napadom održavali prednost i za svaki nalet Nagetsa imali su odgovor. Tim iz Kolorada je u odlučujućoj četvrtini nekoliko puta bio na pola koša minusa, a kod rezultata 96:97 posle mnogo vremena mogli su da povedu, ali je Oldridž ukrao loptu Jokiću.

Nagetsi su odbranili sledeći napad i posle tajm-auta Majka Melouna imali 13.3 sekunde da dođu do startne pobede, ali... Džamal Mari je požurio i već posle 4 sekunde je uputio šut i promašio, a Jokić je Oldridža poslao na liniju slobodnih bacanja.

Centar Sparsa bio je nepogrešiv (99:96), a Derik Vajt je ukrado loptu tragičaru Mariju i sa penala postavio konačan rezultat.

Demar Derozan je bio najefikasniji sa 18 poena (6/17 za dva, 6/8 slobodna bacanja), 12 skokova i 6 asistencija, Vajt je zabeležio 16, uz jedno sjajno zakucavanje preko Pola Milsapa, a Brin Forbs i Oldridž po 15.

Geri Heri je u poraženom timu upisao 20 poena, Mari 17 (8/24 iz igre, 0/6 za tri) i 6 asistencija, Vil Barton 15 i 10 skokova, a Milsap 12 poena.