Pool, Getty Images Sport

Košarka

16.04.2019 | 07.33 > 07:34

Klipersi nadoknadili -31 i šokirali Voriorse!

Košarkaši Los Anđeles Klipersa napravili su veliko iznenađenje i posle velikog preokreta u drugoj utakmici prve runde plej-ofa Zapadne konferencije pobedili su Golden Stejt 135:131 i izjednačili rezultat u seriji na 1:1.

Los Angeles Clippers

Ezra Shaw, Getty Images Sport

Aktuelni šampion je u 29. minutu imao ogromnih +31 (94:63) i verovatno niko u Orakl areni nije verovao da su gosti iz Los Anđelesa sposobni da se vrate u meč i režiraju najveći povratak u istoriji doigravanja.

Klipersa su serijom 11:0 najavili da mogu do preokreta i na 5:34 minuta pre kraja približili su se na samo 3 poena minusa (120:117). Ekipa Doka Riversa u tim trenucima igrala je sa mnogo samopouzdanja, a nezadrživi Lu Vilijams je 70 sekundi pre kraja izjednačio rezultat na 128:128.

U sledećem napadu ruka nije zadrhtala Kariju, koji je 58 sekundi pre kraja pogodio trojku za 131:128. Rivers je tražio tajm-aut, a posle odmora usledila je serija Klipersa 5:0 i trojkom Lendrija Šameta gosti su 16.5 sekundi pre kraja poveli 133:131.

Klupa Voriorsa odgovorila je tajm-autom, očekivano Kari je preuzeo odgovornost, ali je promašio šut za tri poena. Na drugoj strani terena tačku na neverovatan preokret stavio je Montrezl Herel sa dva penala - 135:131.

Vilijams je predvodio svoj tim sa 36 poena (13/22 iz igre, 2/4 za tri, 8/10 slobodna bacanja) i 11 asistencija, Herel je dodao 25, uz 10 skokova, Danilo Galinari je upisao 24, Džamajkl Grin 13, Šamet 12, a Ivica Zubac 2 (1/2 za dva), uz 2 skoka za 9 minuta.

Harry How Getty Images Sport

U redovima aktuelnog šampiona, koji su već posle nekoliko minuta ostali bez povređenog Demarkusa Kazinsa, Kari je zabeležio 29 poena (8/18 iz igre, 5/11 za tri) i 6 asistencija, Kevin Durent, koji je ponovo imao okršaje sa Patrikom Beverlijem, 21, uz po 5 skokova i asistencija, a Klej Tompson 17.