Meloun: Očekujem da Marej pokaže ličnost u subotu

NBA 20. apr 20198:23 > 8:35
Ezra Shaw/Getty Images

Trener Denver Nagetsa Majkl Meloun kaže pred četvrti meč u seriji sa San Antoniom da očekuje da Džamal Marej iskoči i da ponovi igru kakvu je imao u drugom meču u poslednjoj četvrtini. Marej je za poslednjih 12 minuta te utakmice postigao 22 poena.

Međutim u utakmici broj tri Nagetsi su se veoma loše proveli jer nisu igrali dobru odbranu na Deriku Vajtu. Bek San Antonija je postigao 36 poena, davao je mnogo poena iz reketa i zato trener Denvera Majk Meloun očekuje reakciju u četvrtoj utakmici.

Derik Vajt nas nije uopšte osetio u trećoj utakmici. Probudio se posle meča verovatno veoma ponosan na sebe jer je ubacio 36 najlakših poena ikada i to ne sme da se događa. Nadam se da će Marej imati istu reakciju kakvu je Vajt imao. Derik je uzeo recept Džamalove igre iz poslednje trećine druge utakmice i došao je na treću veoma motivisan. Za 12 četvrtina do sada, Džamal je umao uticaj na ovu seriju u samo jednoj. Derik Vajt trenutno prosečno ubacuje 23 poena u ovoj seriji, uz procenat šuta iz igre od 69 odsto. Džamal mora da pokaže ličnost i to očekujem u subotu“, rekao je trener Denvera Majkl Meloun u hotelu u San Antoniju između treće i četvrte utakmice u seriji.

Vajt je u trećem meču zaista igrao kao nikada u životu i mogao je da radi na parketu šta je hteo. Derik je verovatno i glavni razlog što Nagetsi trenutno gube 2:1 i što nemaju prednost domaćeg terena iako su drugi na Zapadu.

„Koliko puta treba da se desi da igrač ide na lako polaganje. Znam da se igra promenila, i ne želim da kažem da ćemo igrati prljavo jer nismo prljav tim i nemamo taj mentalitet, ali moraš nekada da napraviš jak faul jer će se taj momak osetiti prilično komforno na terenu. Imao je 36 poena, 24 je dao iz našeg reketa. To ide na dušu našim bekovima jer nas on nije osetio. Takođe je i na našim visokim igračima, ko god da je blizu koša, neka pošalje poruku, neka ga faulira, neka zaradi te poene. Ne kažem da treba da se igra prljavo, ali plej-of je, moraš da igraš čvrstu košarku i moraš da nateraš protivnika da zaradi sve, a ovo je bilo prelako za njih“, poručio je trener Denvera.

Četvrta utakmica u seriji je u subotu od 23 i 30 uz direktan prenos na Sport Klubu 1.