Milvoki počistio Detroit i zakazao duel sa Bostonom

NBA 23. apr 20194:46 > 4:50
Stacy Revere/Getty Images

Košarkaši Milvokija slavili su i u četvrtom meču serije plej ofa protiv Detroita rezultatom 127:104 i tako se plasirao u četvrtfinale gde ga čeka duel sa Bostonom. I Seltiksi su seriju prvog kola plej ofa završili u četiri meča i eliminisali Indijanu.

Detroit i Milvoki odigrali su najbolji meč u seriji, a Baksi su do pobede došli nakon nakon preokreta i sjajne igre u drugom poluvremenu i na kraju slavili sa 127:104. Ovo je prva pobeda u nekoj plej of seriji za Bakse još od 2001. godine.

Prvo poluvreme pripalo je Detroitu koji je na odmor otišao sa šest poena u plusu, ali se njihova prednost istopila u nastavku, ponajviše zahvaljujući sjajnom Janisu Adetokumbu, a Milvoki je od sredine treće četvrtine preuzeo prednost koja je samo rasla ka kraju.

Detroitu svakako nije pomogla ni povreda Blejka Grifina koji je u jednom trenutku veoma nezgodno doskočio i povredio levo koleno. Nekoliko minuta je bilo neizvesno da li će moći da nastavi meč, ali je on ostao na parketu mada se videlo da se malo teže kreće.

Debalk Detroita usledio je u poslednjoj deonici. Na isteku devetog minuta četvrte četvrtine na kontu domaćina stajalo je samo sedam poena, a za to vreme Baksi su postigli 28.

Milvoki je predvodio Janis Adetokumbo sa 41 poenom, a dodao je i devet skokova, tri asistencije, jednu ukradenu loptu i četiri blokade. Kris Midlton je meč završio sa 18, Erik Bledso dodao je 16 poena, a dvocifren učinak imao je i Nikola Mirotić koji je postigao 12 poena. Pod košem se istakao Sterling Braun sa 13 skokova, od čeka je 10 bilo u odbrani.

U Detroitu je najbolji bio Redži Džekson sa 26 poena i sedam asistencija, Blejk Grifin postigao je 22 poena, a Andre Dramond imao je dabl – dabl sa 15 poena i 12 skokova.