Pool, Getty Images Sport

Košarka

24.04.2019 | 03.17 > 05:54

Denver razbio SAS, Jokića klupa 'koštala' tripl-dabla!

Košarkaši Denvera ubedljivo su pobedili San Antonio u petoj utakmici prve runde plej-ofa Zapadne konferencije NBA lige rezultatom 108:90. Nagetsi vode sa 3-2 i neophodan im je još jedan trijumfa da se plasiraju u polufinale konferencije prvi put od 2009.

Nikola Jokić i Džamal Mari

Matthew Stockman, Getty Images Sport

Ekipa Majka Melouna je u prethodnoj utakmici u Teksasu uspela da vrati brejk Sparsima, izjednači rezultat na 2-2, i vrati prednost domaćeg terena.

Trijumf u San Antoniju očigledno je mnogo značio da tim iz Kolorada, koji je pred svojim navijačima u Pepsi Centru pružio jednu od boljih partija ove sezone, svakako najbolju u odigravanju.

Srpski centar Nikola Jokić ponovo je bio sjajan i meč je završio sa 16 poena (5/11 iz igre, 2/4 za tri, 4/4 slobodna bacanja), 11 skokova, 8 asistencija i 2 ukradene lopte za 33 minuta. Centar Nagetsa verovatno bi upisao i drugi tripl-dabl u plej-ofu, ali ga trener Meloun u poslednjoj četvrtini nije ubacivao u igru.

Denver je brzo došao do dvocifrene prednosti i nijednog trenutka više se nije postavljalo pitanje pobednika. U poslednjem periodu šansu su dobili i igrači koji imaju manju minutažu, što su gosti iskoristili i sa maksimalnih 30 do kraja utakmice za nijansu ublažili poraz.

Nagetsi su pogodili 14 trojki iz 33 pokušaja, Džamal Mari je sa 23 poena (4/9 za tri) bio najefikasniji, a imao je i 7 asistencija, Vil Barton je dodao 17, Geri Heris 15, Pol Milsap 14, Malik Bizli 11... Kod gostiju po 17 poena upisali su Lamarkus Oldridž i Demar Derozan, a Derik Vajt i Jakob Peltl po 12.

NBA

Šesta utakmica na programu je u San Antoniju.

Posle Milvokija i Bostona plasman u polufinale Istoka obezbedili su Filadelfija i Toronto.

Utakmicu uživo pratite OVDE.

Tok meča:

Sparsi su bolje počeli meč i poveli su sa 4:0, nešto kasnije su imali i 5 poena prednosti, ali je Denver odgovorio serijom 14:2 i preokrenuo na 19:11 u 8. minutu.

Domaća ekipa je prvu četvrtinu dobila 26:19, uz 2 poena, 4 skoka i 2 asistencije Nikole Jokića. Geri Heris je najefikasniji sa 8 poena.

Nagetsi su odlično odigrali drugu četvrtinu, razigrao se i Jokić, koji je više fokusiran na asistencije nego na poentiranje.

Denver je u finišu prvog poluvremena došao do maksimalnih 15 poena prednosti (53:38), a Sparsi su  mini-serijom 4:0 smanjili zaostatak i na odmor otišli sa podnošljivih 52:48.

Džamal Mari i Heris su sa po 13 poena najefikasniji, dok je Jokić zabeležio 6 poena (3/6 iz igre, 0/2 za tri) i po 7 skokova i asistencija, uz 3 lične greške za 20 minuta.

Denver je nastavio da 'melje' rivala i u uvodnom delu trećeg perioda i serijom 12:2 u 27. minutu došao je do velikih plus 21 - 65:44.

Trojkom Marija domaći tim je u 32. minutu imao maksimalnih 28 poena prednosti (77:49), ali su Sparsi serijom 10:0 pokazali da se ne predaju.

Denver posle tri četvrtine vodi 85:63, a Jokić je u ovom periodu postigao 10 poena (ukupno 16), ima i 11 skokova i nedostaju mu još dve asistencije do tripl-dabl učinka.

Raspoloženi igrači Denvera rešili su da protivnika dotuku do nogu. Malik Bizli je na nešto manje od 8 minuta pre kraja pogodio za +30 (99:69). Jokić u poslednjoj četvrtini nije ulazio u igru.

Peti meč je završen pobedom Denvera 108:90.