Gray Mortimore/Getty Images

Košarka

25.04.2019 | 07.17

Ludi Lu, Klipersi pobedili Voriorse uprkos 45p Durenta!

Košarkaši Los Anđeles Klipersa još jednom su načinili veliko iznenađenje, pošto su savladali Golden Stejt u gostima sa 129:121 i tako su smanjili na 3-2 u pobedama u prvoj rundi plej-ofa zapadne konferencije NBA.

Lou Williams

Ezra Shaw/Getty Images

Bio je to pravi revolveraški obračun u prve tri četvrtine – Beverli i Galinari pogađali su u prvom poluvremenu i tako su nametnuli ton utakmice, a na drugoj strani sve vreme je odgovarao Durent.

Odlično veče imao je i Lu Vilijams, a Klipersi su vodili 81:66 u ranoj fazi treće četvrtine. Odbili su Klipersi nekoliko naleta domaćih, u poslednjoj četvrtini propustili su dva napada na +10, a onda je usledio novi udar Voriorsa sa Durentom na čelu – upravo posle zakucavanja Kej-Dija Voriorsi su poveli 118:117 i činilo se da je preokret neminovan.

You Tube

Međutim, tada na scenu stupa Vilijams – trojka uz faul, zatim dva pogođena šuta iz jako teških pozicija. To je prelomilo meč uprkos tome što Klipersi nisu dobro gradili svoj koš – jednostavno, i Golden Stejtu je ponestalo municije.

Najefikasniji kod pobednika bio je izvanredni Vilijams sa 33 poena (12-19 iz igre, 8-9 penali), uz 4 skoka i 10 asistencija, uz jedinu malu mrlju od 5 izgubljenih lopti. Montrezl Herel imao je jednu od ključnih blokada u finišu, a meč je završio sa 24 poena (11-14 iz igre), 5 skokova i 2 asistencije. Danilo Galinari dao je 26 poena (9-22 iz igre, 7sk), a Patrik Beverli imao je 17 poena (6-13 iz igre), čak 14 skokova i 5 asistencija. Dvocifren je bio i Džamajkl Grin sa 15 poena (5-9 iz igre, 4sk).

Kevin Durent predvodio je Voriorse – ubacio je lični rekord u plej-ofu sa 45 poena (14-26 iz igre, 12-12 penali), uz po 6 skokova i asistencija. Stef Kari imao je 24 poena (7-15 iz igre), 3 skoka i 4 asistencije, a Klej Tompson dao je 22 poena (9-20 iz igre, 3sk, 2ast).

You Tube

Šesta utakmica na programu je u petak uveče u Los Anđelesu, a u prvom meču večeri Hjuston je pobedom nad Jutom obezbedio prolaz u drugu rundu plej-ofa.