Sjajni Batler vodio Sikserse do brejka u Torontu!

NBA 30. apr 20191:21 > 4:32
Vaughn Ridley, Getty Images Sport

Košarkaši Filadelfije napravili su brejk u drugoj utakmici polufinala plej-ofa Istočne konferencije NBA lige i pobedom protiv Reptorsa u Torontu 94:89 izjednačili rezultat u seriji na 1-1. Ujedno, to je bio prvi trijumf Filadelfije u Torontu još od 2012. godine.

Kanadski tim je u prvoj utakmici slavio bez većih poteškoća 108:95, ali su Siksersi u drugoj zaigrali mnogo bolje i prekinuli seriju Toronta od pet uzastopnih trijumfa u plej-ofu.

Siksersi su bili bolji rival u većem delu utakmice i predvođeni raspoloženim Džimijem Batlerom u drugoj četvrtini imali su maksimalnih 19 poena prednosti (45:26). Gosti su timskom zaustavili najboljeg igrača Toronta Kavaja Lenarda, a nedostajao je i učinak Kajla Laurija i Paskala Siakama.

Toronto je u trećoj četvrtini zaigrao sa mnogo više energije i brzo je ‘istopio’ prednost Seiksersa na 61:60, ali gosti su imali odgovor na svaki nalet ekipe koja ih je ove sezone već četiri puta pobedila.

U odlučujućoj četvrtini Siksersi su ponovo pronašli pravi ritam i na krilima Batlera, koji je u ključnim trenucima preuzeo odgovornost, stigli do izuzetno bitnog trijumfa. Sledeće dve utakmice će biti odigrane na njihovom terenu u Pensilvaniji.

Siksersi su imali 17 skokova više od domaćina (53-36), mnogo bolji učinak igrača sa klupe (26-5)…

Batler je meč završio sa 30 poena (9/22 iz iz igre, 4/10 za tri, 8/8 slobodna bacanja), 11 skokova i 5 asistencija, Džejms Enis je dodao 13, Džoel Embid 12 (2/7 iz igre, 0/3 za tri), uz 6 skokova i 5 asistencija, Džej Džej Ridik 11, Greg Monro 10…

Boban Marjanović je na terenu proveo minut i 25 sekundi u trećoj četvrtini i upisao je skok i izgubljenu loptu.

U poraženoj ekipi Lenard je upisao 35 poena (13/24 iz igre, 3/10 za tri, 6/7 slobodna bacanja), 7 skokova i 6 asistencija, Siakam 21, a Lauri 20, uz 5 skokova i isto toliko asistencija.

U drugom polufinalnom duelu Istočne konferencije Boston je napravio brejk i vodi protiv Milvokija 1-0.

Na Zapadu Golden Stejt ima prednost protiv Hjustona 1-0, dok Denver i Portland u 4:30 igraju prvu utakmicu u Koloradu.

Meč uživo pratite i na našem portalu.

Tok meča:

Siksersi su dobro počeli drugi meč u Torontu i timskom igrom zaustavili su Kavaja Lenarda.

Na drugoj strani Džimi Batler je vezao dve trojke i gosti iz Pensilvanije su serijom 7:0 poveli 15:9. Siksersi su u 10. minutu vodili 19:11.

Filadelfija je prvu četvrtinu dobila 26:17. Batler je postigao 6, a Tobajas Heris i Džejms Enis po 5. NA drugoj strani po 5 poena imaju Lauri i Siakam.

Boban Marjanović nije ulazio u igru u prvoj četvrtini.

Siksersi su sa odličnom igrom nastavili i u uvodnom delu drugog perioda. Džej Džej Redik je vezao pet poena i prednost Filadelfije u 16. minutu je iznosila 36:22.

Reptorsi su serijom 7:1 probudili publiku i smanjili na 46:33 u 22. minutu, ali je Batler odgovorio trojkom preko ruke uz prekršaj Denija Grina, koji je zbog prigovora dobio i tehničku ličnu grešku.

Filadelfija na poluvremenu vodi 51:38.

Batler je najkefikasniji u gostujućoj ekipi sa 13 poena, Enis je dodao 12, a Redik 9. Marjanović nije ulazio u igru. Kod Reptorsa, koji su u prvom poluvremenu pogodili samo tri trojke, Lenard ima 15, a Lauri 10 poena.

Toronto je mnogo bolje počeo drugo poluvreme i serijom 5:0 naterao je trenera Siksersa da zatraži tajm-aut kod rezultata 43:51. Embid je prekinuo nalet domaćih prvim košem iz igre.

Reptorsi igraju sa mnogo više energije u trećem periodu, a nakon što je Greg Monro zbog povrede morao van igre, tri minuta pre kraja četvrtine šansu je dobio Boban Marjanović. Mark Gasol je odmah ubacio trojku preko Srbina i svoj tim doveo na samo 3 poena minusa – 51:48.

Bobi je na terenu proveo svega 85 sekundi i umesto njega u igru je ušao Embid.

Toronto je treći period dobio 25:18 i u odlučujućih 12 minuta ulazi se sa rezultatom 69:63 za Sikserse.

Poslednju četvrtinu trojkom je otvorio nekadašnji igrač FMP iz Železnika Džona Bolden – 72:63. Siksersi mnogo bolje izgledaju u četvrtom periodu i posle polaganja Simonsa ponovo su na dvocifrenoj prednosti – 75:65.

Reptorsi su poonovo u dobrom ritmu i serijom 8:0 na tri i po minuta pre kraja približili su se na 83:78. Nalet domaćeg tima prekinuo je Batler, ali je Siakam u sledećem napadu pogodio trojku (85:81). Ali samo 20-tak sekundi kasnije Batler uzvraća za tri i smiruje publiku u Torontu – 88:81. Do kraja je još 2:11 minuta, tajm-aut Reptorsa.

Lauri u sledeća dva napada pogađa dve trojke, a onda i Siakam poentira za 89:90 na 46 sekundi pre kraja. Na drugoj strani terena Embid posle dugo vremena postiže koš – 92:89. Tajm-aut domaćeg tima na 24 sekunde pre kraja.

Deni Grin je 10 sekundi pre kraja imao otvoren šuita za tri poena za izjednačenje, ali nije pogodio. Heris je došao do lopte i odmah je fauliran. Krilni igrač Siksersa je bio precizan sa penala za konačnih 94:89.

Sledeća dva meča će biti odigrana u Filadelfiji.