Jokić: Mnogo je 65 min, ali sigurno neću izaći iz igre

NBA 4. maj 20199:47 > 9:51
Steve Dykes/Getty Images

Srpski centar Nikola Jokić odigrao je zapanjujućih 65 minuta u porazu svojih Denver Nagetsa od Portland Trejl Blejzersa u trećem meču polufinalne plej-of serije Zapadne konferencije NBA, a nakon susreta govorio je za medije o bolnom porazu.

Blejzersi su slavili u Portlandu 140:137 nakon istorijska četiri produžetka.

Novinare je zanimalo kako Jokić komentariše svoju neverovatnu minutažu.

Da budem iskren, u tim trenucima uopšte ni ne razmišljate o tome. To vam ne znači mnogo jer vi samo mislite o tome kako ćete doći do pobede. Naravno, nakon meča se osete posledice“, rekao je Jokić.

Mislim da je 65 minuta puno, ali jasno je da neću izaći iz igre u četvrtom produžetku zbog umora“, dodao je srpski centar.

Borili smo se, bili smo jako blizu nekoliko puta, ali smo promašili slobodna bacanja, tj. ja sam ih promašio, a Portland je pogodio nekoliko sjajnih šutva. Bila je to dobra utakmica“, zaključio je vidno utučeno najbolji igrač Nagetsa.

Jokić je na terenu proveo neverovatnih 65 minuta i za to vreme je postigao 33 poena (13/25 iz igre, 3/5 penali), imao 18 skokova i 14 asistencija, uz 8 izgubljenih lopti.

Tim se grupno nosi sa ovim teški utakmicama. Mi nosimo jedan drugog – jedino je Pol Milsap igrao mnogo utakmica u plej-ofu ranije. Momic pordžavaju jedni druge„, zaključio je Jokić, koji se potom osvrnuo na sledeći meč.

Da smo mi pobedili ne bi bilo nezasluženo. Sigurno je da će ova noć biti duga pošto smo imali mnogo šansi i razmišljaćemo o tome. Međutim, kada naredni meč dođe mislićemo samo o njemu i ovaj susret neće biti važan“, rekao je sjajni centar, koji je potom govorio i o jednoj situaciji kada je trener Majk Maloun na tajm-autu tražio od Jokića da bude uključeniji u ofanzivu tima iz Kolorada.

Tačno, govorio je da moramo da više uključimo u igru ‚velikog momka.‘ Na taj način je čitav napad trebalo da se pokrene. Tada sam uzeo mnogo šuteva. Često mi je govorio da ne razmišljam o svom umoru i zaista nisam u tom trenutku“, nastavio je srpski reprezentativac.

Bila je ovo tek druga utakmica u istorji NBA plej-ofa u kojoj su igrana čak četiri produžetka. Poslednji put to se dogodilo još 1953. u meču između Boston Seltiksa i tadašnjeg NBA tima Sirakjuz Nešnalsa.

Meč u Portlandu počeo je u 19 časova i 46 minuta po lokalnom vremenu, a poslednji sekund igre istekao je u 23 časa i 16 minuta.

Denver sada gubi sa 2:1 u pobedama u polufinalnoj plej-of seriji u Zapadnoj konferenciji, a naredni meč serije igraće se u noći između nedelje i ponedeljka, takođe u Portlandu, gde će domaći Blejzersi pokušati da odbrane prednost domaćeg terena.