Harry How, Getty Images Sport

Košarka

16.05.2019 | 07.49 > 07:56

Lauri: Ubili su nas u četvrtoj četvrtini

Toronto Reptorsi više od tri i po četvrtine kontrolisali su dešavanja u prvom meču finala Istočne konferencije NBA lige, ali su u ključnimn momentima zakazali u Milvokiku.

Janis Adetokumbo

Jonathan Daniel, Getty Images

Baksi su u finišu utakmice zaigrali mnogo bolje u odbrani, dominirali su u skoku i pogađali bitne šuteve.

Plejmejker tima iz Ontarija Kajl Lauri je odigrao najbolji meč u doigravanju, u poslednjoj četvrtini realizovao je pet od sedam šuetva, ali njegovi saigrači su u tom delu utakmice potpuno podbacili - 0/15.

"Četvrta četvrtina nas je ubila. Pobedili su nas u poslednjem periodu. Postali su malo agresivniji. Pogodili su neke velike šuteve, uz sjajna izdanja pojedinih igrača. Mnogo je teško kada tako izgubite. Imali smo priliku i moramo da naučimo iz ovog poraza," rekao je Lauri i nastavio.

"Nismo mogli da pronađemo naš ritam u odlučujućim momentima. Nismo mogli ništa da pogodimo..."

Iskusni španski centar Mark Gasol ne dozvoljava da ekipa mnogo razmišlja o porazu.

"Meč je gotov. Moramo da se osvrnemo na njega i nešto naučimo, ali ne možemo previše da razmišljamo o tome. Očekuje nas druga utakmica za dva dana i ponovo ćemo pokušati da pobedimo. Ne možemo da ponovimo ovakvu igru," poručio je Gasol.

Utakmica broj dva na programu je u subotu u 2:30 uz prenos na Sport Klubu.