NBA

Košarka

19.05.2019 | 02.43 > 05:44

Kari i Grin oborili Portland na kolena

Aktuelni šampion Golden Stejt Voriorsi poveli su 3:0 u finalu zapadne konferencije, pošto su u gostima savladali Portland 110:99 posle velikog preokreta.

Stephen Curry, Seth Curry

Ezra Shaw/Getty Images

Blejzersi su imali i +18 u finišu prvog poluvremena, međutim Drejmond Grin je sjajno povukao, došao do tripl dabla od 20 poena, 13 skokova i 12 asistencija, u trećoj četvrtini, koju su Voriorsi dobili 29:13 i preokrenuli na 82:79. Uz Grina Stef Kari je briljirao u drugom poluvremenu sa 36 poena i to je ekipi Stiva Kera bilo dovoljno za ubedlkjivu pobedu.

Kod Blejzersa najefikasniji bio je Si Džej Mekolum sa 23 poena, Demijen Lilard sa 19, a odličan je bio Majers Lenard sa 16 poena, ali većina u prvom poluvremenu.

Četvrti meč se igra ponovo u Portlandu, u noći između ponedeljka i utorka od 3:00 uz direktan prenos na Sport Klubu 1.

Tok meča

Domaći tim odlično je počeo. Dva najbolja igrača Si Džej Mekolum i Demijen Lilard otvorili su meč trojkama za 6:2. Klej Tompson jeste uzvratio za tri poena, ali su Blejzersi postigli još šest i Stiv Ker je bio prinuđen da posle četiri minuta zove prvi tajm aut pošto su domaći vodili 12:5. Posle tajm auta Portland je otišao na +10 posle trojke Majersa Lenarda. Veliki problem za Voriorse na startu bio je loš ulazak u meč Stefa Karija, koji je pogodio samo dva puta iz igre iz sedam pokušaja i imao par izgubljenih lopti. Srećom po šampiona, tu je Klej Tompson koji je sa devet poena održavao goste u igri.

Do kraja prve četvrtine Tompson je bio na klupi, ali je zato Kari uzeo stvari u svoje ruke i predvodio tim do priključka, postigao četiri od šest poena za ipak pristojnih -2 na kraju prve četvrtine. Ipak, start druge četvrtine doneo je povratak energije domaćeg tima, koji je kao i u prvih 12 minuta i sada krenuo izuzetno jako i poletno. Jaka odbrana, brze kontre i Stiv Ker ponovo je morao da troši tajm aut već posle tri minuta, pošto su Blejzersi došli do +7 - 39:32.

Ništa nije promenio tajm-aut, pošto su Blejzersi nastavili da igraju pametno, pre svega crpeći snagu iz odbrane, dok su gosti previše srljali. Serijom 8-2 Portland je došao do najveće prednost od +13 - 47:34. Mnogo problema Voriorsima je zadavao Majers Lenard, koji je u prvom delu ubacio 13 poena, a Portland je nastavio da diže razliku - 57:42. Posle trojke Seta Karija bilo je maksimalnih +18, ali nekako su Voriorsi uspeli do poluvremena da smanje na -13.

Za razliku od prve dve četvrtine sada je Golden Stejt bolje krenuo. Napravio je mini seriju 6-2, zaključno Karijevom pogođenom trojkom uz faul za spuštanje na jednocifren minus. Kari sve bolje igra, a u prilog tome govori da do sada ima 18 poena. Međutim, pravi priključak je usledio kada se razigrao Drejmond Grin i Golden Stejt je dva minua pre kraja treće četvrtine došao do preokreta. Kari je u tom trenutku imao 20 poena, a Grin došao do tripl dabla sa 18 poea, 10 skokova i isto toliko asistencija. Na kraju se i Kari raspucao, došao do 25 poena za sjajnu treću četvrtinu koju su gosti dobili 29:13, za potpuni preokret pred poslednjih 12 minuta - 82:79.

U poslednjih 12 minuta potpuna dominacija gostiju i obezbeđivanje dvocifrene razlike 104:92. Golden Stejt na kraju dolazi do velikih 3:0, prednosti koju niko nikada nije uspeo da sustigne u NBA plej-ofu.