NBA

Košarka

22.05.2019 | 02.20 > 05:10

Od "nule" u Viskonsinu: Toronto poravnao na 2-2

Košarkaši Toronto Reptorsa poravnali su u finalnoj seriji istočne konferencije NBA lige protiv Milovki Baksa na 2-2, pošto su na svom parketu u četvrtoj utakmici slavili rezultatom 120:102.

Bledso i Lauri

Jonathan Daniel, Getty Images Sport

Reptorsi su na taj način sačuvali domaći teren i vratili seriju na "nulu" pred peti duel koji je na programu u Viskonsinu između četvrtka i petka od 2:30 časova.

Ne računajući prvu deonicu u kojoj je Milvoki bio u vođstvu, domaći su kontrolisali rezultat praktično sve vreme.

Posle serije 13:0 s kraja prve i početkom druge četvrtine, Toronto je stekao prvi dvocifreni plus (41:31), na šta gosti nisu pronašli odgovor do kraja meča.

Šansu za priključak imali su već tokom tog perioda, kad su prišli na minus 6, ali je Toronto vrlo brzo vratio utakmicu u željeni tok i pobegao na 65:55 pred veliki odmor.

Novu priliku da unesu neizvesnost u duel Baksi su imali sredinom trećeg kvartala, kad su nešto boljom igrom ponovo došli na 77:71, međutim, ispostavilo da se da dalje od toga ne mogu. Domaći sastav je i ovoga puta vrlo brzo otišao na dvocifreni plus (91:76), koji više nije ispuštao.

U finišu je viđeno i maksimalnih +25 (120:95).

U redovima Toronta najefikasniji bio je Kajl Lauri sa 25 poena, uz 5 skokova i 6 asistencija, Kavaj Lenard je imao 19 poena i sedam skokova, a sa klupe ih je pratio Norman Pauel sa 18 poena. Po 17 poena ubacili su i Mark Gasol (5sk, 7as) i Serž Ibaka (13sk). Fred Vanvlit zabeležio je 13 poena i 6 asistencija.

Kod Baksa najbolji bio je Kris Midlton sa 30 poena, 6 skokova i 7 asistencija. Janis Adetokunbo upisao je 25 poena, 10 skokova i 5 dodavanja, a Nikola Mirotić 11 poena.

Razlog poraza Milvokija može se tražiti u veoma malom doprinosu igrača sa klupe, koji su ukupno zabeležili 23 poena, naspram 48 Torontovih.

Tok duela iz Kanade mogli ste da pratite uz NAŠ PORTAL.

Baksi su bolje otvorili duel i preko raspoloženog Adetokunba vrlo brzo stekli sedam poena prednosti 12:5. Ipak, posle tajm auta Nika Nursa domaći su se trgli i mini serijom prišli na 12:10.

U nastavku je viđena dobra napadačka igra i jednih i drugih. Posebno raspoložen bio je Kajl Lauri koji je ubacio 12 od prvih 17 poena Reptorsa, dok je na drugoj strani Janis nastavio sa efikasnom partijom.

U nekoliko navrata rezultat je bio izjednačen, da bi Toronto poenima Lenarda sa penala stekao prvo vođstvo na kraju uvodne deonice 32:31.

Na krilima dobre igre iz finiša prve četvrtine, Toronto je nastavio i od starta druge, pa je kompletiranom serijom 13:0 otišao na prvu dvocifrenu prednost 41:31.

Baksi su vrlo brzo prepolovili zaostatak, ali nijednog trenutka nisu uspeli da vrate prednost u svoju korist. Reptorsi su kontrolisali igru, pa su u finišu poluvremena pojačali ritam i ponovo stekli +10 na velikom odmoru - 65:55.

Lauriju (18 poena) sa klupe su značajnu podršku dali Serž Ibaka, koji je do poluvremena imao 12 poena i 9 skokova, i Norman Pauel sa 10 poena.

Kod gostiju, Midlton se sa 16 poena priključio Adetokunbu (14, 7sk, 4as), dok je Mirotić ubacio 8.

Ne računajući period tokom sredine treće deonice, domaći sastav je sve vreme držao dvocifreni plus.

Baksi su u jednom trenutku serijom 9:1 prišli na -6 (77:71) i u potpunosti se vratili u igru, ali je usledio brz odgovor Toronta i beg u finišu četvrtine na velikih +15 (91:76).

Tome je najviše doprineo Lenard, koji je podigao nivo igre od povratka sa odmora, Pauel je nastavio da pogađa, a značajan doprinos davao je i Mark Gasol.

Toronto je bez problema kontrolisao stečenu prednost. Milvoki se mučio u napadu, niko osim Midltona nije uspevao da pogodi u uvodnim minutama poslednjeg kvartala, pa je meč polako klizio iz ruku Baksa.

Brzo je viđeno i +20 za domaće (104:84), Baksi su uspeli da spuste na 107:93, zatim su imali nekoliko napada da dodatno priđu, međutim, trojka Lenarda za 112:93 na nešto više od četiri minuta do kraja bila je presudna.

Od trenutka, trener gostiju Majk Budenholzer izvukao je iz igre Midltona i Adetokunba i praktično predao pobedu Reptorsima.