Getty images/Ronald Martinez

Košarka

24.05.2019 | 02.00

Potpuni preokret Toronta, Reptorsi na pobedu od finala!

Rezultat u finalnoj seriji Istoka sada je 3:2 za Toronto Reptorse, koji su savladali Milvoki i treći put zaredom (105:99), ovoga puta na njihovom terenu, i sada se nalaze na korak od prvog istorijskog finala.

Janis Adetokumbo

Stacy Revere, Getty Images Sport

Reptorsi su dva puta uspevali da se vrate iz dvocifrenog zaostatka, a ključna je bila poslednja četvrtina, u kojoj su od starta bili bolji, i uspeli da zaustave prvu zvezdu Baksa Janisa Adetokumba.

Kavaj Lenard je ponovo bio briljantan sa 35 poena, sedam skokova i devet asistencija, Fred Vanvlit je svojim trojkama bio jedan od ključnih igrača za Reptorse, pogodio ih je ukupno sedam, iz devet pokušaja. Sve svoje poene dao je iz šuteva za tri,

Kajl Lauri je dodao 17, Paskal Siakam je bio zapažen sa 14 poena i 13 skokova.

Kod Milvokija 24 poena Adetokumba, 20 Bledsoa, dabl-dabl Brogdona (18p i 11sk) nije bio dovoljan Baksima, koji će pokušati da uzvrate brejk u narednom meču, koji se u noći između subote i nedelje igra u Kanadi.

TOK MEČA

Milvoki je furiozno otvorio meč i sredinom prve četvrtine poveo sa 18:4, da bi serijom 5:0 Toronto stigao do jednocifrenog zaostatka. Polako su se približili Reptorsi i stigli na minus šest, tri minuta pre kraja četvrtine (24:18).

Na kraju prve deonice, dvocifrena razlika u koristi domaćina - 32:22.

U drugoj četvrtini videli smo potpuni obrt, Toronto je prvo uspeo da stigne do egala, a potom i povede sa 38.34.

Samo jedan pogodak iz igre imali su igrači Milvokija u ovom delu meča, sve dok Adotokumbo nije pogodio trojku i prekinuo nalet gostiju.

Rezultat na poluvremenu je 49:46 za Bakse. Kajl Lauri je na ovom meču postao rekorder franšize po broju poena na plej-og mečevima.

Na startu drugog poluvremena videli smo sličnu situaciju kao sa početka utakmice, ponovo je Milvoki u naletu, i nakon novog pogotka Adetokumba vodi 60:51.

Toronto još jednom uspeva da se vrati, pa je treća četvrtina završena nerešenim rezultatom 26:26, i ostalo je plus tri za domaćina (75:72).

Reptorsi su sada ti koji igraju bolje u uvodnoj fazi četvrtine, i vode sa 85:81. Uspevaju da povećaju prednost na rekordnih osam razlike (89:81).

Milvoki se poenima Brogdona vratio u život i izjednačio na 93:93, ali Vanvlit pogađa trojku u narednom napadu za Toronto.

Mark Gasol je pogodio jedno slobodno bacanja za prednost gostiju 100:97, Milvoki potom izgubio loptu, Siakam pogodio za 102:97, što su bili i ključni poeni za pobedu tima iz Kanade.