Švajcarski krilni igrač Tabo Sefološa potpisao je za Hjuston Rokitse i dvostruki šampion biće mu peti klub u NBA karijeri.

Tabo Sefološa

Hannah Foslien/Getty Images

Iskusni 35-godišnji košarkaš potpisao je jednogodišnji ugovor za veteranski minimum. Poslednje dve godine igrao je za Juta Džez, a u NBA još je igrao za Čikago, Oklahomu i Atlantu. Između tih epizoda 2011. je igrao za Fenerbahče.

Prošle sezone prosečno je za 12 minuta beležio 3.8 poena i 2.5 skoka po meču. Prosek u čitavoj 13-godišnjoj NBA karijeri beležio je 5.9 poena i 3.8 skoka po meču.

Željko posle Efesa: Bilo je skoro nemoguće

Fenerbahče je zabeležio i osmi poraz u Evroligi i to kod kuće protiv najvećeg rivala Anadolu Efesa 81:73. Efes je kontrolisao situaciju u drugom poluvremenu, nakon što je prvo bilo prilično izjednačeno.

Ataman dobio novu rundu protiv Željka

Košarkaši Anadolu Efesa zabeležili su pobedu u velikom istanbulskom derbiju u okviru 13. kola Evrolige protiv Fenerbahčea 81:73 u gostima i tako učvrstio prvo mesto na tabeli.

Obradović: Bitan nam je svaki meč do kraja

Trener Fenerbahčea Željko Obradović istakao je da će utakmica protiv Efesa biti posebna, ali da će takva biti svaka do kraja sezone.

"Harden je shvatio da mora da igra i odbranu"

Trener Hjustona Majk D‘Antoni bio je ponosan na ono što je Džejms Harden pokazao u utakmici protiv Klivlenda.