Gray Mortimore/Getty Images

Košarka

05.10.2019 | 18.05 > 18:10

Pejsersi ubedljivi protiv Kingsa, osam poena Bogdana

Košarkaši Indijana Pejsersa slavili su protiv Sakramento Kingsa rezultatom 130:106 u pripremnoj utakmici pred novu sezonu, koja se igrala u Indiji.

Bogdan Bogdanović

Christian Petersen/Getty Images

Iako su Pejsersi posle uvodnih 12 minuta imali pet poena zaostatka, u nastavku su potpuno preuzeli kontrolu nad utakmicom i uspeli da stignu do preokreta.

Drugu četvrtinu obeležio je loš provenat šuta Kingsa, koji su postigli samo 29 poena, a primili 46.

Koristila je Indijana sve greške protivnika i u nastavku i bez mnogo problema privela duel kraju.

Najzaslužniji za trijumf Pejsersa bio je Aliz Džonson sa 17 poena, pratio ga je Eron Holidej sa 16, Džakar Sampson je dodao 15, a poen manje Džastin Holidej.

Među Kingsima je najbolji bio Badi Hild sa 17 opena, dok je Marvin Bagli ubacio 15.

Dvocifren je bio i Devajn Dedmon sa 11 poena, dok je Dearon Foks ubacio 10.

Srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović je za 21 minut ubacio osam poena, uz jedan skok, dok je njegov saigrač Nemanja Bjelica proveo devet i po minuta na terenu i postigao je pet poena, uz jedan skok.