Netsi ponovo bolji od Lejkersa, Dejvis povredio palac

NBA 12. okt 201916:18 > 16:20
Zhong Zhi/Getty Images

Košarkaši Bruklin Netsa po drugi put u tri dana savladali su Los Anđeles Lejkerse rezultatom 91:77 u okviru predsezone NBA lige, a meč je odigran u Šenženu.

U prvom duelu Netsi su došli do pobede sa 114:111, a dva dana kasnije su imali znatno lakši posao. Lejkersi su im pretili do finiša prvog poluvremena, u jednom trenutku su imali i pet poena prednosti, ali je tim iz predgrađa Njujorka potom preuzeo kontrolu.

Najveća prednost Netsa iznosila je 19 poena, i to u poslednjem periodu, kada je njihov rival već ostao bez šanse da se vrati u meč.

Najbolji u trijumfu Bruklina bio je Karis Levert sa 22 poena i pet asistencija, dok je Torin Prins dodao 14 poena. Džanan Musa je na terenu proveo nešto manje od 16 minuta i upisao je sedam poena i dva skoka.

Na drugoj strani, Ejveri Bredli je imao 14 poena, tri više od Kentavijusa Koldvel-Poupa, koji je upisao i šest skokova. Prva zvezda tima Lebron Džejms je za 12 minuta na terenu imao šest poena, tri skoka i četiri asistencije.

Utakmicu je obeležila i povreda Entonija Dejvisa, koji je doživeo istegnuće desnog palca i nije se vraćao na teren. Prve informacije ukazuju da povreda nije ozbiljnije prirode, ali se ne zna više detalja. Dejvis je do tada upisao šest poena, tri skoka i dve blokade.

Netsima je to bio treći trijumf u okviru predsezone, dok su Lejkersi doživeli drugi poraz.