Ethan Miller/Getty Images

Košarka

14.10.2019 | 02.50

Embid 15p u pobedi Siksersa, odmor za Vučevića i Janisa

Filadelfija je slavila protiv Orlanda u predsezonskom duelu 124:96, Milvoki je bio bolji od Vašingtona 115:108, dok je Čikago savladao aktuelne šampione Toronto Reptorse 105:91. Minesota je slavila protiv Makabija iz Haife 131:101.

Joel Embiid

Elsa/Getty Images

Već posle prvog poluvremena je Filadelfija kontrolisala rezultat protiv Orlanda i vodila je 57:45 na velikom odmoru. Kasnije su Siksersi samo uvećavali svoje vođstvo, a u ovom duelu su odlično šutirali za tri poena (13/31). Trener Bret Braun je iskoristio svih 20 igrača na raspolaganju, a među njima je najbojli bio Džoel Embid sa 15 minuta za 22 minuta. Bamba, Aminu i Fulc su kod Medžika imali po 12 poena, dok je Nikola Vučević meč gledao sa klupe. Društvo su mu u tome pravili Terens Ros i Evan Furnije.

Čikago je slavio protiv Toronta 105:91, a Bulsi su meč prelomili u trećoj četvrtini kada su imali čak 31 poen razlike. Reptorsi su poslednji period dobili 30:13 pa su tako izbegli ubedljiviji poraz. Zek Lavin je kod Čikaga imao 25 poena, a O Dži Anunobi je dodao 15 za Toronto. SIjakam, Vanvlit, Lauri, Gasol i Ibaka nisu igrali na ovoj utakmici.

Milvoki je slavio protiv Vašingtona 115:108, a utakmica je prelomljena tek u poslednjoj četvrtini. Kris Midlton je imao 22 poena, Ersan Iljasova 18, dok je Bredli Bil ubacio 20 za Vizardse. Janis Adetokunbo je utakmicu presedeo na klupi.

Minesota je prelomila ekipu Makabija iz Haife u drugoj četvrtini koju je dobila 34:14 pa je na velikom odmoru imala prednost od 28 poena razlike. Kod Timbervulfsa je najbolji bio Trevijon Grem sa 14 poena, Karl Entoni Tauns je imao devet za 11 minuta dok je kod Makabija Džejms Jang ubacio 20 poena.