Vučević odličan, Dramond i Markanen dominirali

U prva tri meča u noći između srede i četvrtka, u okviru prvog kola nove NBA sezone, pobede su upisali Orlando Medžik, Šarlot Hornest i Detroit Pistonsi.

Nikola Vučević

Michael Reaves/Getty Images

Orlano je sezonu otvorio pred svojim navijačima i rezultatom 94:85 savladao Klivlend Kavalirse.

Prva četvrtina bila je izjadnačena, ali je Orlando imao četiri poena prednosti nakon prvih 12 minuta. Domaćin je meč prelomio u drugoj deonici koju je u svoju korist rešio sa +10. Ipak, ni tih +14 na poluvremenu nije bilo dovoljno za potpuno mirnu završnicu jer su Kavalirsi u trećoj deonici nadoknadili osam poena zaostatka. Dalje od toga gosti u ovom deulu nisu mogli i Medžik je uspešno priveo meč kraju.

Orlando je predvodio Nikola Vučević sa 21 poenom, devet skokova, tri asistencije i jednom ukradenom loptom. U prvom poluvremenu Vučević je postigao samo sedam poena, ali je sve nadoknadio u nastavku meča. Vučevića su pratili Evan Furnije sa 16 i Markele Fulc sa 12 poena.

Na drugoj strani, sa po 16 poena su prednjačili Tristan Tomson i Kolin Sekston dok je Kevin Lav zabeležio dabl - dabl sa 11 poena i 18 skokova, a imao je i tri asistencije. Ante Žižić nije ulazio u igru.

Šarlot je na svom parketu slavio protiv Čikaga 126:125 u zanimljivom i neizvesnom duelu.

Devet poena prednosti iz prve četvrtine Hornetsima kao da nije ništa značilo. Pa čak ni osam poena na poluvremenu nije bilo dovoljno. Pred poslednjih 12 minuta, nakon furiozne treće deonice u kojoj su postigli 40 poena, Bulsi su prišli na samo poen zaostatka, a taj poen se ispostavio kao presudan jer je poslednja četvrtina završena rezultatom 30:30. Šarlot je u ovom meču postigao 23 trojke i to je novi rekord franšize.

Grejem je na 11 sekundi do kraja uz dva pogođena slobodna bacanja doveo Hornetse na +3, a Lavin je na četiri stota dela sekunde do kraja uspeo samo da pogodi za dva pa je njegov tim izgubio sa minimalnom razlikom.

Petorica igrača Hornetsa imala su dvocifren učinak, a najefikasniji je bio Pi Džej Vašington sa 27. Devonte Grejem je dodao 23, a poen manje dao je Dvejn Bejkon. Marvin Zeler je meč završio sa 17 poena, a Kodi Zeler je sa 15 poena i 12 skokova zabeležio dabl - dabl.

Među Bulsima šestorica "dvocifrenih", a neprikosnoven je bio Lauri Markanen sa 35 poena i 17 skokova. Po 17 poena ubacili su Kobi Vajt i Kris Dan, Zak Lavin dao je 16 uz šest skokova i sedam asistencija, a sa 12 poena je meč završio Vendel Karter.

Do prve pobede u sezoni Detroit Pistonsi stigli su na gostovanju Indijana Pejsersima gde su slavili rezultatom 119:110.

Pistonsi su do pobede došli u poslednjoj četvrtini. Vodili su gosti sa četiri poena nakon prve četvrtine, a domaći sa poenom na poluvremenu. Nastavljeno je u trećoj deonici sa mini preokretima, ali su Pejsersi bili ti koji su u odlučujuću četvrtinu ušli sa minimalnom prednošću (+3). Poslednjih 12 minuta proteklo je u znaku gostiju koji su bili šuterski ubedljiviji pa su na kraju i stigli do sigurne pobede.

Pistonse je predvodio sjajno raspoloženi Andre Dramond koji je postigao 32 poena uz 23 skoka, dve asistencije, tri ukradene lopte i četiri blokade. Luk Kenard postigao je dva poena manje, a Derik Rouz je meč završio sa 18 poena i devet asistencija.

Na drugoj strani, najefikasniji je bio Domantas Sabonis sa 27 poena i 13 skokova. Malkom Brogdon takođe je zabeležio dabl - dabl sa 22 poena i 11 asistencija, a Majls Tarner je dao 25 poena uz devet skokova.