Bobi zablistao, brutalan tripl-dabl Dončića! TD Lebrona

NBA 4. nov 20193:51 > 3:56
Ronald Martinez, Getty Images Sport

Košarkaši Dalasa ubedljivo su u gostima pobedili Klivlend 131:111, uz treći tripl-dabl učlinak Luke Dončića u sezoni i najbolju partiju Bobana Marjanovića u dresu Mavsa. Los Anđeles Lejkersi su u San Antoniju savladali Sparse 103:96.

‘Telad’ je u Ohaju došla do četvrtog trijumda u čest utakmica u novoj sezoni, a ključan je bio start poslednje četvrtine kada su gosti serijom 7:0 otišli na nedostižnih 104:88.

Srpski centar je drugi meč uzastopno dobio šansu da zaigra i četiri od ukupno 12 poena postigao je u poslednjem periodu kada su gosti i obezbedili pobedu. Bobi je na terenu proveo 15 minuta i za dva je šutirao 6/11, penače 0/1, uz 8 skokova i jednu izgubljenu loptu. Blistao je mladi slovenački as Dončić, koji je drugu uzastopnu utakmicu završio sa tripl-dablom – 29 poena (9/17 iz igre, 5/10 za tri, 6/6 slobodna bacanja), 14 skokova i 15 asistencija za 34 minuta.

Dončić je postao prvi igrač posle 35 godina koji je u dva uzastopna duela ostvario tripl-dabl sa najmanje 25 poena, 15 asistencija i 10 skokova. Slovenac u prvih šest mečeva ove sezone prosečno beleži 26.2 poena, 9.6 skokova i 8.4 asistencije.

Nekadašnjem košarkašu Real Madrida to je bio 11. tripl-dabl u karijeri u drugoj sezoni u najjačoj ligi sveta. Letonas Kristaps Porzingis je dodao 18, Džalen Branston 14, a Set Kari 13 poena.

Kavse je predvodio Kevin Lav sa 29 poena (9/18 iz igre, 5/11 za tri) i 8 skokova, Džordan Klarkson je upisao 17, a Tristan Tompson 11 poena i 12 skokova.

Lejkersi su na gostovanju San Antoniju zabeležili i petu uzastopnu pobedu 103:96 i sa učinkom 5-1 trenutno su lideri Zapadne konferecnije. Sparsi su na 4-2.

Tim iz Kalifornije je u prvom delu treće četvrtine došao do maksimalnih 19 poena prednosti (66:47), ali se San Antonio do kraja tog perioda vratio na samo 5 poena zaostatka i najavio uzbudljivu završnicu.

Sparsi su na nešto više od četiri minuta pre kraja izjednačili na 90:90, ali je Kentavijus Koldvel-Poup vezao pet poena, potom je Dvajt Hauard zakucao za 97:90 i povratka za ekipu Grega Popovića više nije bilo.

Entoni Dejvis je bio najefikasniji sa 25 poena (10/20 iz igre, 1/2 za tri), uz 11 skokova i 4 blokade, Lebron Džejms je zabeležio drugi uzastopni tripl-dabl sa 21 košem (8/23 iz igre, 0/6 za tri, 5/10 slobodna bacanja), 11 skokova i 13 asistencija, dok je Ejveri Bredli imao 16 poena.

Dežonte Marej je predvodio Sparse sa 18 poena i 11 skokova, Rudi Gej je zabeležio 16 (1o sk), a Demar Derozan 14 (5/15 iz igre), 7 skokova i 5 asistencija.