Gray Mortimore/Getty Images

Košarka

04.11.2019 | 06.03 > 06:09

Kavaj odsvirao i Džez, Zubac odličan

Košarkaši Los Anđeles Klipersa u Kaliforniji su bili bolji od Jute 105:94, a odlučujuća je bila poslednja četvrtina koja je pripala domaćem timu 40:25.

Kavaj Lenard

Ezra Shaw, Getty Images

Klipersi su u drugom periodu prvi put došli do dvocifrene prednosti (36:24), ali su Džezeri zairali mnogo bolje i potpuno preokrenuli rezultat. Juta je u 32. minutu vodila 61:51, međutim, u poslednjoj deonici ekipa iz Los Anđelesa predvođena Kavajem Lenardom je sačuvala maksimalan učinak u prva četiri duela u sezoni u Stejpls Centru.

Lenard je u petoj pobedi svog tima u sedam mečeva postigao 30 poena (9/26 iz igre, 2/8 za tri), uz 6 skokova i po 3 asistencije i ukradene lopte, Montrezl Heris je upisao 19, Lu Vilijams 17, a Ivica Zuvac 11 poena (4/6 za dva, 3/4 slobodna bacanja), uz 9 skokova i po jednu asistenciju, blokadu, ukradenu i izgubljenu loptu za 18 minuta.

Ekipu iz Solt Lejk Sitija predvodio je Donovan Mičel sa 36 poena (11/21 iz igre, 4/6 za tri) i 6 asistencija, Bojan Bogdanović je postigao 19 (7/17 iz igre, 3/9 za tri, 2/3 slobodna bacanja), uz 4 skoka i 4 asistencije za 25 minuta, dok je Rudi Gober imao 12 poena i 14 skokova.

Juta je posle drugog uzastopnog poraza osma na Zapadu sa učinkom 4-3.