fiba.basketball

Košarka

07.11.2019 | 05.14 > 05:19

Gudurić sjajno koristi minute, Vučević promašio pobedu

Košarkaši Memfisa prekinuli su seriju od tri poraza i pred svojim navijačima pobedili su Minesotu rezutatom 137:121 uz solidno izdanje Marka Gudurića.

Marko Gudurić

Michael Reaves, Getty Images Sport

Srpski reprezentativac je na terenu proveo 16 minuta i za to vreme postigao je 7 poena (3/5 iz igre, 1/1 za tri) uz po 4 skoka i asistencije (rekord u NBA).

Grizlisu su u drugoj četvrtini imali 16 poena prednosti (44:28), ali su gosti iz Mineapolisa serijom 25:8 preokrenuli i u poslednjih sedam minuta ušlo se sa vođstvom Memfisa 112:110. Ipak, serijom 19:5 domaće ekipa je prelomila meč i ubedljivo prekinula niz od tri poraza.

Dilon Bruks sa 31 poenom (5/7 za tri) i Dža Morant sa 26 poena predvodili su Memfis, dok su Endrju Vigins sa 30 i Karl Entoni Tauns sa 25 poena i 13 skokova odskočili kod Vukova.

Dalas je skoro tri četvrtine bio u minusu protiv Orlanda, ali je u uzbudljivoj završnici slavio 107:106 i zabeležio peti trijumf u sezoni, odnosno treći u minule četiri utakmice.

Nikola Vučević je posle dva promašena slobodna bacanja Seta Karija imao priliku da bude čovek odluke i kruniše odličnu partiju, međutim, šut za tri poena na 1.1 sekund pre kraja nije bio precizan.

Luka Dončić je sa 27 poena (10/21 iz igre, 1/7 za tri, 6/7 slobodna bacanja) i po 7 skokova i asistencija, ali i 6 izgubljenih lopti ponovo bio najbolji kod Mavsa, Maksi Kleber je dodao 14, Tim Hardavej 13, dok se Boban Marjanović za dva minuta nije upisao u strelce (0/1 za dva).

U četvrtom uzastopnom porazu Orlanda Aron Gordon je predvodio svoj tim sa 23 poena, a Vučević je upisao 19 (7/15 iz igre, 1/3 za tri, 4/5 slobodna bacanja), uz 11 skokova i 7 asistencija za 33 minuta. Odličnu partiju pružio je Džonatan Ajzek sa 13 poena, 10 skokova, 5 asistencija, 6 blokada i 4 ukradene lopte.