Ethan Miller/Getty Images

Košarka

10.11.2019 | 04.21 > 04:34

Gudurina partija karijere, Dončić vodio Dalas do pobede

Memfis je dočekao Dalas Maverikse koji su slavili 138:122. Ipak, može se reći da je ovo bilo uspešno veče za srpske internacionalce u oba tima.

Marko Gudurić

Michael Reaves, Getty Images Sport

Memfis je dobio prvu četvrtinu 34:31, ali već od druge dolazi do rezultatskog preokreta. Mevsi su konstantno dizali prednost. Na poluvremenu su imali +6, na ulasku u četvrtu četvrtinu +13, pa sve do krajnjih 16 poena razlike. Na kraju, ekipa iz Teksasa došla je do lagane pobede.

Ipak, domaćin može da bude veoma zadovoljan kako je odigrala letošnja akvizicija Marko Gudurić. To mu je bila partija NBA karijere sa 14 poena (šut iz igre 5/9, 1/2 za tri poena), četiri asistencije, tri skoka i dve uradene lopte. Samo su dva igrača u domaćem timu postigla više poena Džeren Džekson 23 i Džo Krauder 18. Na drugoj strani prednjačio je Luka Dončić, kome su samo dve asistencije falie za tripl dabl. Imao je 24 poena, 14 skokova i osam asistencija. Zapažen je bio Boban Marjanović, koji je počeo u prvoj petorci. Imao je devet poena uz pet skokova i dve asistencije. Memfis ima skor 2-7, dok Dalas sa 6-3 najavljuje da će biti ozbiljna ekipa.

Golden Stejt je pretrpeo novi poraz, ovog puta od Oklahime 114:108. Nju Orleans je kao gost savladao Šarlot 115:110, dok je Hjuston bio ubedljiv u Čikagu protiv Bulsa 117:94. Džejms Harden je sa 42 poena, 10 skokova i devet asistencija bio na domak tripl dabla, a pratio ga je Rasel Vestbruk sa 26 poena, sedam skokova i dve asistencije.