Ethan Miller/Getty Images

Košarka

12.11.2019 | 04.03 > 04:07

Luka ne može protiv Kembe, propala Parkerova žurka

Boston Seltiksi su savladali Dalas Meverikse 116:106 u noći između ponedeljka i utorka u NBA ligi. Memfis je slavio protiv San Antonija 113:109, dok je Minesota bila bolja od Detroita 120:114. Hjuston Roketsi su trijumfovali u Nju Orleansu 120:112.

Luka Dončić

Ronald Martinez/Getty Images

Boston je protiv Dalasa kod kuće uglavnom kontrolisao rezultat i u trećem periodu je uspeo da napravi i dvocifrenu prednost. Ipak Mevsi su nekako uspevali, ponajviše zahvaljujući Luki Dončiću, da održe korak i da se vrate u egal u samoj završnici. Imao je Dalas i prednost 92:90 na šest minuta do kraja, ali je tada Boston napravio seriju 17:3 u naredna tri minuta. Odlično su tada igrali Kemba Voker i Markus Smart koji su bili i najzaslužniji za trijumf. Luka Dončić je meč završio sa 34 poena uz devet asistencija i šut iz igre 11/21. Boban Marjanović nije ulazio u igru.

Kod pobednika najefikasniji je bio Kemba Voker sa 29 poena, a Džejlen Braun je dodao 25 poena.

Minesota je protiv Detroita na gostovanju napravila 15 poena razlike na poluvremenu da bi u drugom uglavnom održavala prednost. Pistonsi su uspeli da priđu na jednocifren minus u poslednjih nekoliko minuta ali je zahvaljujući pogocima Endrua Viginsa i Karla Entonija Taunsa Minesota overila trijumf.

Vigins je imao 33 poena, Tauns 25, dok je Luk Kenard sa 25 bio najefikasniji kod Detroita.

Memfis je na "žurci" Tonija Parkera čiji je dres od sada pod svodovima arene Sparsa odlično započeo i posle prve četvrtne je vodio 35:22. San Antonio se vratio ali je MEmfis opet u trećem periodu kontrolisao rezultat. Ipak Sparsi stižu do egala na dva i po minuta do kraja, ali je zatim proradio Džej Krauder. On je vezao četiri poena, a posle dobre odbrane Memfisa i Jonasa Valančiunasa Dilon Bruks je ubacio dva penala za 113:109.

Džeren Džekson je ubacio 24 poena, Dilion Bruks je imao 21, dok je Marko Gudurić sa 12 minuta ubacio pet poena uz šut iz igre 2/3. Lamarkus Oldridž je imao 19 poena kod San Antonija.

Nju Orleans je protiv Hjustona na svom parketu vodio samo u prvoj četvrtini da bi Roketsi tokom većeg dela meča kontrolisali rezultat. Pelikansi su prišli u trećoj četvrtini na minus jedan (75:74), ali je Hjuston opet pobegao koševima Džejmsa Hardena, Pi Džeja Takera i Erika Gordona. Na sedam i po minuta do kraja meča Nju Orleans je prišao na 97:93, ali je serijom Roketsa 16:4 u kojoj Pelikansi nisu imali koš iz igre meč rešen.

Džejms Harden je imao 36 poena, Rasel Vestbruk 26, Klint Kapela je imao 11 peona i 20 skokova, dok je Džej Džej Redik za domaće ubacio 24 poena.