Bogdan i Beli odlični, Kingsi zaustavili Boston!

NBA 18. nov 20190:13 > 0:18
Christian Petersen, Getty Images Sport

Košarkaši Sakramenta u utakmici sa mnogo preokreta pobedili su Boston rezultatom 100:99, a odličan u poslednjoj četvrtini bio je Bogdan Bogdanović.

Kingsi su do trećeg trijumfa u poslednje četiri utakmice, odnosno pete u sezoni, došli poenima Ričauna Holmsa sa penala 13.3 sekundi pre kraja, a prethodno su Seltiksi prokockali važan napad.

Boston je imao poslednji napad, Markus Smatr je preuzeo odgovornost, međutim, lopta se nećkala i na kraju nije prošla kroz obruč.

Tim iz Masačustersa je u Kaliforniji prekinuo seriju od devet pobeda, ali je sa učinkom 10-2 i dalje lider Istočne konferencije najjače lige sveta.

Kingsi su mnogo bolje odigrali prvu četvrtinu i posle 12 minuta vodili su 30:18, ali su Seltiksi u drugom periodu uspostavili ravnotežu i do kraja duela publika u Sakramentu je mogla da uživa u zanimljivom meču.

Gosti su poenima Džejsona Tejtuma na nešto manje od četiri minuta pre kraja došli do 5 poena viška (93:88), ali je Bogdanović sa pet uzastopnih poena vratio veru Kingsima da mogu da velike pobede.

U neizvesnoj završnici, kod rezultata 99:98 za goste, Kemba Voker nije bhio precizan, potom je Markus napravio faul, a Holms sa penala obezbedio trijumg Kraljevima.

Badi Hild je bio ubedljiv najefikasniji sa 35 poena (14/24 iz igre, 7/12 za tri), uz 6 skokova i 4 ukradene lopte, Herison Barns je upisao 13, a srpski reprezentativci Bogdanović i Nemanja Bjelica su ostvarili dabl-dabl. Bjelica je zabeležio 12 poena (5/10 iz igre, 1/4 za tri, 1/2 slobodna bacanja), 14 skokova i 4 asistencije za 31 minut, koliko i Bogdanović (5/14 iz igre, 2/7 za tri), uz 3 skoka i 10 asistencija.

Kod Seltiksa Džejlen Braun je postigao 18, Voker 15, uz 9 asistencija, a Danijel Tajs i Džejson Tejtum po 14 poena.

Filadelfija je u Klivlendu bila ubeldjiva protiv Kavsa 114:95. Tobajas Heris je prednjačio sa 27 poena, Džoel Embid je postigao 14, Al Horford 11, uz 6 skokova i 7 asistencija, dok je Ben Simons imao 10 poena i 11 asistencija.

U poraženoj ekipi Kolin Sekston je postigao 17, Džordan Klarkson 15, a Kevin Lav i Tristan Tompson po 12 poena. Andrija Žižić je za 17 minuta zabeležio 6 poena (3/6 za tri) i 2 skoka.