Noćna mora Netsa u Bruklinu, Toronto bolji od Šarlota

NBA 19. nov 20194:03 > 4:06
Andy Lyons, Getty Images Sport

U noći između ponedeljka i utorka pobede su u NBA upisali i Toronto i Indijana.

Košarkaši Toronta slavili su na svom parketu u duelu protiv Šarlota rezultatom 132:96.

Reptorsi i Hornetsi odigrali su veoma izjednačeno prvo poluvreme, a ispostavilo se da je odlučujuća bila treća četvrtina u kojoj je Šarlot postigao samo 18 poena i dozvolio Torontu da pred završnih 12 minuta ima 18 poena prednosti.

Reptorsi su furiozno ušli i u završnicu i u poslednjoj deonici postigli su 40 poena te tako dotukli indisponirane goste koji su dali samo 22.

Toronto je predvodio Ou Dži Anunobi sa 24 poena, Paskal Siakam je dao četiri manje uz osam skokova i pet asistencija, a Norman Pauel je meč završio sa 17 poena.

U Šarlotu su bolji od ostalih bili Marvin Vilijams sa 14 poena i Majls Bridžis i Bismak Bijombo sa po 13.

Indijana je rezultatom 115:86 slavila na gostovanju Bruklinu.

Veoma uspavanih prvih 12 minuta i rezultat 18:18 nakon prve četvrtine i nisu obećavali neki poseban spektakl, ali su se gosti u drugoj deonici potpuno probudili. Indijana je u drugom delu meča postigla 41 poen, a Bruklin je bio još slabiji nego u prvom delu (17 poena) i u nastavku je samo bilo pitanje kolikom će razlokom Indijana slaviti.

Jedina donekle svetla tačka za Bruklin u ovom meču bila je treća deonica u kojoj su domaći postigli 33 poena da bi se nakon toga ponovo vratili na 18 u poslednjih 12 minuta.

Indijanu je predvodio Aron Holidej sa 24 poena i 13 asistencija, a imao je i šest skokova. Džastin Holidej dao je 20 poena, Ti Džej Varen 19, a Domantsa Sabonis je zabeležio dabl – dabl sa 16 poena i 18 skokova.

U sivilu Bruklina najefikasniji je bio Spenser Dinvidi sa 28 poena, pet skokova i osam asistencija. Džaret Alen je imao deset poena i 12 skokova. Džanan Musa proveo je na parketu 15 i po minuta i postigao je tri poena uz dva skoka i asistenciju.