U noći između ponedeljka i utorka, pobede su u NBA slavili i Hjuston i Milvoki.

James Harden

Bob Levey/Getty Images

Hjuston je pred svojim navijačima nadigrao Portland i slavio 132:108.

Portlalnd je bio na +1 nakon prve četvrtine, ali je Hjuston ovaj duel rešio u naredna dva perioda odličnom igrom u odbrani i dobrim napadom.

Poslednja deonica je bila rezultatski neizvesna, ali sve se već znalo kada je u pitanju konačan ishod i pre ovih 12 minuta jer su Roketsi imali +23 nakon tri četvrtine.

Hjuston je predvodio Džejms Harden sa 36 poena, šest skokova i pet asistencija. Rasel Vestbruk zabeležio je tripl - dabl sa 28 poena, 13 skokova i deset asistencija, a Klint Kapela je pratio dabl - dabl učinkom sa 22 poena i čak 20 skokova.

U Portlandu su najbolji bili Si Džej Mekolum sa 25 poena, Damijan Lilard sa 13 poena i 11 asistencija, Nasir Litl sa 11 poena i sedam skokova i Hasan Vajtsajd sa 11 poena i osam skokova. Mario Hezonja je za osam i po minuta na parketu postigao dva poena uz pet skokova.

Milvoki je do pobede 115:101 došao na gostovanju Bulsima u Čikagu, a duel je rešen tek u poslednjoj četvrtini kada je napad domaćih posustao, a Baksi zaigrali dovoljno dobro da dođu do dođu do konačnog preokreta i pobede.

Najefikasniji u Milvokiju bili su Janis Adetokumbo sa 33 poena i deset skokova i Bruk Lopez sa 19 poena i deset skokoca. Donte Devićenco postigao je 15 poena.

U Čikagu su se istakli Danijel Gaford sa 21 poenom i Zak Lavin sa 11 poena i osam skokova.