Stephen Dunn/Gettty Images

Košarka

19.11.2019 | 06.19 > 06:23

Uspešna gostovanja za Boston i Minesotu

Boston i Minesota imali su uspešna gostovanja u noći između ponedeljka i utorka.

Košarkaši Bostona slavili su na gostovanju Finiksu 99:85.

Bostonu je, ispostavilo se, za pobedu bilo dovoljno dobro prvo poluvreme u kome je stekao 13 poena prednosti. Ipak, nije bilo lako gostima da sačuvaju vođstvo u veoma izjednačenom drugom poluvremenu u kome je, za NBA uslove, igrano na mali broj poena.

U Bostonu je najbolji bio Džejson Tejtum sa 26 poena i 11 skokova, Kemba Voker postigao je 19 poena, dva manje dodao je Markus Smart, a Džajlen Braun je dodao 14 uz devet skokova. Danijel Tajs imao je neobično veče - nula poena i 11 skokova uz jednu blokadu.

Finiks je predvodio Devin Buker sa 20 poena, dok je Dario Šarić meč završio sa devet poena, deset skokova, tri asistencije i dve ukradene lopte.

Minesota je pobedu zabeležila na gostovanju Juti gde je slavila 112:102.

Dva tima odigrala su meč pun preokreta, smenjivale se u vođstvu da bi Minesota na kraju duel prelomila pred kraj četvrte četvrtine nakon čega je uspela da dođe do pobede.

Karl Entoni Tauns dominirao je u pobedničkom timu sa 29 poena, 13 skokova, pet asistencija i po dve blokade i ukradene lopte. Džef Tig dodao je 21 poen uz 11 asistencija.

Na drugoj strani najefikasniji je bio Bojan Bogdanović koji je postigao 18 poena uz šest skokova i dve asistencije. POen manje dao je Donovan Mičel, a 16 poena uz 14 skokova postigao je Rudi Gober.