Gray Mortimore/Getty Images

Košarka

30.11.2019 | 04.59 > 05:02

Sparsi zaustavili 'strašne' Kliperse, Jang 49 poena

Košarkaši San Antonija pobedili su Los Anđeles Kliperse u Teksasu rezultatom 107:97 i tako prekinuli seriju tima iz Kalifornije od sedam trijumfa.

Lamarkus Oldridž

Ronald Martinez, Getty Images Sport

Sparsi su tek 12. na Zapadu sa učinkom 7-13, dok su Klipersi treći sa skorom 14-6.

Ekipa Doka Riversa je bolje počela meč i u finišu prve četvrtine imala je 8 poena prednosti (28:20), ali se San Antonio ubrzo serijom 14:0 preokrenuo (38:30) i poslao poruku gostima da se nećče lako predati.

Tim iz Teksasa je u na nešto manje od minut pre kraja treće četvrtine prvi put došao do dvocifrenog viška (74:64), a koliko su bili bolji rival potvrđuje i podatak da su u poslednjoj deonici konstatno imali dvocifrenu prednost.

Lamarkus Oldrdiž (8 sk, 7 as) i Derik Vajt su bili najefikasniji sa po 17 poena, Demar Derozan je dodao 15, uz 8 skokova, 5 asistencija i 3 ukradene lopte, a Peti Mils 13. Kavaj Lenard se protiv nekadašnjeg kluba zaustavio na 19 poena (8/23 iz igre), uz po 7 skokova i asistencija, Džamajkl Grin je zabeležio 16, Ivica Zubac 8 (3/5 za dva, 2/2 slobodna bacanja), 5 skokova i asistenciju za 17 minuta, a Pol Džordž samo 6 poena (2/11 iz igre, 1/5 za tri).

Indijana je 'preživela' neverovatno veče Treja Janga i posle produžetka pobedila je Atlantu rezultatom 105:104. Gosti su u drugoj četvrtini imali 18 poena prednosti (50:32), ali nisu uspeli da meč privedu kraju i prekinu niz od osam poraza.

Sjajni plejmejker Hoksa je u četvrtoj četvrtini postigao 21 poen, uključujući i izjednačujući (94:94) za dodatnih 5 minuta. Jang je meč završio sa 39 poena (16/28 iz igre, 8/15 za tri, 9/9 slobodna bacanja), uz 6 asistencija i čak 9 izgubljenih lopti.

U petoj uzastopnoj pobedi Pejsersa kompletna startna postava je imala dvocifren učinak - Džeremi Lemb je postigao 20, Domantas Sabonis (12 sk) i Majls Tarner po 17, a Ti Džej Voren i Malkolm Brogdon (7 as) po 16 poena.