Košarka

02.12.2019 | 04.40 > 04:44

Dončić: Lebron i dalje idol, Evroliga velika škola

Dallas Mavericks

Najbolji igrač Dalas Meveriksa Luka Dončić kaže da je nastavio da bude agresivan posle lošeg prvog poluvremena i da je radostan zbog pobede nad Los Anđeles Lejkersima 114:100.

Luka Dončić

Katharine Lotze/Getty Images

Dončić je meč završio sa 27 poena (10-23 iz igre), 9 skokova, 10 asistencija, 3 ukradene i 7 izgubljenih lopti.

“Ključna je bila odbrana u trećoj četvrtini, malo smo stali i u zonu, ušli smo u ritam i bili u naletu. To je presudilo. U prvom poluvremenu sam igrao užasno, a u drugom sam se osećao bolje i igrao bolje. Nastavio sam da napadam, da verujem u svoj šut i drago mi je zbog trijumfa. Mnogo nam znači to što smo pokazali da možemo da igramo i protiv velikih timova. Nastavljamo na isti način“, rekao je Dončić.

You Tube

Mladi, 20-godišnji košarkaš prisetio se ruki sezone i svog prvog okršaja sa Lebronom Džejmsom.

“Sećam se tog meča... Obično nisam nervozan pred utakmice, ali pred tu jesam bio. Bilo je to nešto posebno za mene. Gledao sam ga mnogo kao dete, divim mu se i sada, bio je i jeste moj uzor“.

Na pitanje kako mu je Evroliga pomogla u NBA karijere, Slovenac odgovara:

“Mnogo toga sam naučio u Evroligi, igrao sam protiv neverovatnih košarkaša, a od saigrača sam dosta naučio takođe, neki od njih su bivši NBA igrači. Spremili su me za NBA“.

Meveriksi sada imaju skor 13-6, a Dončić prosečno beleži 30,8 poena, 9,9 skokova i 9,6 asistencija.

You Tube

Komentari (11)

ивић небојша

Pomoc za Luku Primetio sam da je za Luku mnogo bitno , verovatno za svakog igraca kako ce otvoriti utakmicu. , za njega posebno. Mazda , ako sutne Prvu trojku iz SB , I drugo nema nonsalantnog treninga, iz nekih videa se vidi trening malo sam gledao I primetio da nema koncetracije.Tu bi mogao da se ugleda na pokojnog Drazena. Znaci nema nonsalancije , ostani Majstore posle treninga pa ubaci 100 trojki pa da vidis koliko ce ti to pomoci na utakmicama. To je jedan od segmenata na kome mora da radi ALI OZBILJNO. Pozdrav

Odgovori 0 0

libelula

Niti je to pubertet niti mišići niti bube, u pitanju je stil , polusrbin ima jednostavno jako nezgodan način igre , čini mi se da tu ima primesa igre D. Petrovića , Petra Vilfana... kad krene u reket pomisliš gde će kad ga čekaju trojica, medjutim uvek nadje način za realizaciju ili izbačaj iz reketa za asidtenciju gde po pravilu lopta ide totalno samom saigraču . Posebno me impresionira brz izbačaj iz reketa ili polaganja gde protivničkom igraču taman malo fali .” Kočenje” u raketu mu je specijalitet a onda se naglo izdužuje i poentira . Jednom rečju genije . I kad bih hteo naći neku slabu tačku, nema je . Ipak je predominantan taj naš gen za lucidnu, šmekersku, atraktivnu košarkašku igru .

Odgovori 10 3

Sulendar

Imao si sreće u drugom poluvremenu...Jer se igra Lejkersa pogubila pa nije imalo ni neke odbrane pa ni napada..Zato si u prvom poluvremenu imao 6 pojena jer su ti zatvorili reket..jer tebi kada zatvore reket onda nemaš ni koševa ..A utakmica kao utakmica je veliki smor..77 pokušaja za 3 a pogodiš 24 ..nema koševa sa poludistance i sve se svodi na trojku i iz reketa

Odgovori 40 31

Dva meča 109 poena, 5x50+, 10/15 za tri (VIDEO)

Košarkaši Hjustona pobedili su Orlando u gostima 130:107, a ponovo je blistao Džejms Harden sa 54 poena (9/31 iz igre, 10/15 za tri). Brada je dva dana ranije Klivlendu ubacio 55 poena, a od početka sezone pet puta je imao 50+ koševa. Prosečno beleži 39.3 poena, 5.9 skokova i 7.5 asistencije.

Kad je teško, Janis - 17. uzastopna pobeda Baksa

Košarkaši Milvokija ostvarili su i 17. uzastopnu pobedu u najjačoj ligi sveta. Baksi su ugostima savladali Memfis rezultatom 127:114, a odlučujuća je bila poslednja četvrtina koju su dobili 37:16.

Kod LBJ nema popusta - Lebron i Dejvis 'melju' redom

Košarkaši Los Anđeles Lejkersa na gostovanju Majamiju zabeležili su šestu uzastopnu pobedu.

Neverovatni Harden ponovo 50+ i deset trojki!

Košarkaši Hjustona ubedljivo su pobedili Orlando na Floridi rezultatom 130:107, a ponovo je u prvom planu bio sjajni Džejms Harden.