Getty images/Ronald Martinez

Košarka

07.12.2019 | 04.17

Jokić proigrao, ali nedovoljno za Seltikse

Denver Nagitsi nastavljaju sa promenjivim igrama. Posle pobede nad slabašnim Njujork Niksima pretrpeli su lak poraz u Ti Di Gardenu od Boston Seltiksa 108:95.

Nikola Jokić

Matthew Stockman Getty Images Sport

Dobra stvar za ekipu iz Kolorada je činjenica da, za razliku od nekih prethodnih utakmica, ovog puta najbolji igrač Nikola Jokić odigrao u skladu sa onim što se od njega očekuje. Može se reči da je bio jedini raspoložen kod gostiju, a upravo kada je bio na klupi Seltiksi su se odlepili u prvoj četvrtini i došli do svog ritma. Bilo je 33:26, ali domaćin se već razigrao, posebno Džejson Tejtum, koji je terorisao odbranu Denvera iz svih pozicija. Ključna je bila treća četvrtina koju su Seltiksi dobili 32:19 i tako stekli +20, što je bilo nenadoknadivo za ekipu Majka Melouna.

Reprezentativac Srbije na kraju je meč završio sa dabl dabl učinkom od 30 poena (šut iz igre 13/21, 1/5 za tri poena) i 10 skokova, uz četiri asistencije i dve blokade. Pored njega u redovima gostiju dvocifren je bio još samo Džamal Marej sa 10 poena. Na drugoj strani Tejtum je bio najefikasniji sa 26 poena, imao je i sedam skokova i pet asistencija, dok je Kemba Voker meč završio sa 19 pogodaka. Denver je četvrti na Zapadu sa skorom 14-6, dok je Boston zadržao drugo mesto Istoka sa skorom 16-5.

Ostali rezultati: Šarlot - Bruklin 104:111, Klivlend - Orland 87:93, Detroit - Indijana 108:101, Čikago - Golden Stejt 98:100, Majami - Vašington 112:103.