Dalas razbija, fantastičan Bobi, Luka obara rekorde

NBA 7. dec 201922:22 > 22:36
Ronald Martinez, Getty Images Sport

Nastavljaju Dalas Maveriksi sa dobrim igrama. Ovog puta bukvalno su razbili Nju Orleans Pelikanse 130:84, uz fantastične partije balkanskog tandema Luka Dončić-Boban Marjanović.

Dalas se od početka nametnuo. U prvoj četvrtini se vodila borba, bilo je 31:28 za Teksašane, a do poluvremena Dalas je već stigao do dvocifrene prednosti 44:32. Ipak, odluka je pala u trećoj četvrtini u kojoj je domaćin bio neumoljiv. Dobio je taj period 40:14 i praktično trasirao put ka pobedi.

Ponovo je briljirao Luka Dončić koji je za 26 minuta postigao isto toliko poena, uz devet asistencija i šest skokova. I ovo veče iskoristio je za postavljanje ili izjednačavanje nekih rekorda. Postao je prvi igrač od legendarnog Majkla Džordana sa 18 utakmica u nizu sa bar 20 poena i pet skokova uz asistenciju. Ali treba istaći i sjajnu partiju Bobana Marjanovića, koji je imao dabl dabl učinak od 15 poena uz samo jedan promašaj iz igre i 16 skokova, uz dve asistencije. Na drugoj strani najefikasniji bio je Džej Džej Redik sa 15 poena.

Dalas je drugi na Zapadu sa skorom 16-6, dok je Nju Orleans 14. sa 6-17.