Getty Images, Jeff Zelevansky

Košarka

08.12.2019 | 06.27

Mičel, Bojan i Gober odsvirali džez, Gudurić opet dobar

Košarkaši Jute pobedom protiv Memfisa u Solt Lejk Sitiju 126:112 prekinuli su seriju od tri uzastopna poraza, a soldidnu partiju u gostujućem timu pružio je Marko Gudurić.

Memphis Grizzlies

Brandon Dill/Getty Images

Džezeri su u drugoj četvrtini obezbedili 18 poena prednosi, a gosti su samo u trećem periodu minus uspeli da svedu na jednocifreni. U poslednjoj deonici Juta je imala i +25.

Donovan Mičel je u 13. trijumfu svog tima postigao 22 poena, Bojan Bogdanović ga je pratio sa 19 (5/13 iz igre, 2/6 za tri, 7/7 slobodna bacanja), uz 6 skokova i 2 asistencije za 31 minut, a isti broj poena imao je i Rudi Gober, uz 11 skokova i 5 asistencija.

You Tube

Memfis je upisao 16 poraz uz 26 poena Džarena Džeksona, po 13 su dodali Džej Krauder i Grejson Alen, dok je Marko Gudurić za 17 minuta zabeležio 8 poena (3/5 za dva, 1/2 za tri, 1/3 slobodna bacanja), 5 skokova, 2 asistencije i po jednu ukradenu i izgubljenu loptu.

Ranije tokom noći odličan je bio Boban Marjanović u još jednoj pobedi Dalasa, dok je Rasel Vestbruk u trijumfu Hjustona upisao treći uzastopni tripl-dabl.