Lenardu prsten i pobeda u Torontu, Grejem vodio Šarlot

NBA 12. dec 20194:04 > 4:09
Ezra Shaw, Getty Images

Los Anđeles Klipersi i Šarlot slavili su u noći između srede i četvrtka u NBA.

Duel Toronta i Los Anđeles Klipersa obeležio je povratak Kavaija Lenarda na mesto uspeha i doček dostojan šampiona. Pobeda je pripala Klipersima koji su slavili rezultatom 112:92.

Toronto je bio bolji na početku meča, ali je taj utisak, kao i svoje šanse u ovom meču, pokvario u drugoj četvrtini u kojoj je ubacio samo 14 poena pa su Klipersi na odmor otišli sa +18.

Ujednačeni su timovi bili u nastavku, a to je samo značilo da Klipersi čuvaju prednosti i na kraju stižu do pobede.

U Klipersima su najbolji bili Kavai Lenard sa 23 poena, pet skokova i šest asistencija i Lu Vilijams sa 18 poena, šest skokova i osam asistencija. Ivica Zubac pobedio je doprineo sa sedam poebam osam skokova, po jednom asistencijom i ukradenom loptom i dve blokade.

Toronto su predvodili Paskal Siakam sa 24 oena, četiri skoka i tri asistencije i Norman Pauel sa 22 poena, tri skoka i jednom asistencijom.

Šarlot je rezultatom 113:108 slavio na gostovanju Bruklin Netsima.

Netsima je pripalo prvo poluvreme, ali je Šarlot dobrom igrom i sigurnim napadima uspeo da preokrene meč u svoju korist na četiri minuta do kraja meča trojkom Grejema nakon koje je gostima sve bilo otvoreno.

U pobedničkom timu Devnonte Grejem je bio najefikasniji sa 40 poena i po pet skokova i asistencija. Majls Bridžis dao je 14, a po poen manje dodali su Pi Džej Vašington i Teri Rozije.