Pool, Getty Images Sport

Košarka

14.12.2019 | 04.33 > 04:38

Kad je teško, Janis - 17. uzastopna pobeda Baksa

Košarkaši Milvokija ostvarili su i 17. uzastopnu pobedu u najjačoj ligi sveta. Baksi su ugostima savladali Memfis rezultatom 127:114, a odlučujuća je bila poslednja četvrtina koju su dobili 37:16.

Giannis Antetokounmpo

Maddie Meyer, Getty Images

Gosti iz Viskonsina su u većem delu meča biili u prednosti, ali opšutanje u trećoj četvrtini Grizlisi su znalački iskoristili i od minus 10 brzo su serijom 28:8 preokrenuli na 93:83.

Ipak, mnogo kvalitetniji Baksi su u drugoj polovini poslednje četvrtine dominirali i bez većih poteškoća meč priveli kraju.

Janis Adetokumbo je predvodio Milvoki do 23. trijumfa u sezoni sa 37 poena (12/23 iz igre, 3/7 za tri), od čega 17 u poslednjoj četvrtini, uz 11 skokova i 2 asistencije, Kris Midtlon je dodao 26, a Erik Bledsou 12. U domaćem timu blistao je Džaren Džekson sa 40 poena (8/14 za tri), Dilon Bruks je postigao 19, a Džej Krouder 15 poena.

Srpski reprezentativac Marko Gudurić se za 13 minuta nije upisao u strelce (0/5 iz igre, 0/4 za tri), a imao je 2 skoka i ukradenu loptu.

You Tube

Šarlot je na gostovanju u Čikagu ostvario treći uzastopni trijumf 83:73 i sa učinkom 12-16 deveti je na Istoku. Bulsi imaju 9-18.

Devonte Grejem je bio najefikasniji sa 16 poena, uz 5 skokova i 7 asistencija, po 13 su dodali Pi Džej Vašington i Majls Bridžis, a Bismark Bijombo 12. U poraženoj ekipi po 12 poena postigli su Zek Lavin i Rajan Arčidiakono.