Ethan Miller/Getty Images

Košarka

15.12.2019 | 04.26 > 04:42

Memfis ubedljiv, Gudurić 4p 3sk 2as

Novu pobedu ostvarili su Memfis Grizlisi i to na svom parketu protiv Vašingtona 128:111. Marko Gudurić nije imao zapaženu ulogu.

Memphis Grizzlies

Brandon Dill/Getty Images

Gosti su držali priključak samo u prvoj četvrtini, koju je Memfis dobio 35:30. Već na poluvremenu razlika je bila 15 poena, a posle toga Vizardsi nisu uspevali ozbiljnije da ugroze domaćina. Kod pobednika briljirali su Dilon Beruks sa 27 i Brendon Klark sa 25 poena. Marko Gudurić je za nešto više od 16 minuta postigao četiri poena uz šut iz igre 1/4, 0/2 za tri poena, a imao je još i tri skoka i dve asistencije. Memfis je 13. na Zapadu sa skorom 8-17, dok je Vašington 12. na Istoku sa 7-16.

Veliko iznenađenje u Junajted Centru. Čikago Bulsi savladali su Los Anđeles Kliperse u izuzetno napetom meču 109:106. Najzaslužnoiji za pobedu bio je Zek Lavin sa 31 poenom. Lauri Makanen imao je dabl dabl učinak od 13 poena i čak 17 skokova. Na drugoj strani prednjačio Montrezl Harel sa 30 poena, tri više od Pola Džordža, dok je Ivica Zubac postigao četiri poena uz tri skoka.

Toronto je na svom terenu u derbiju Istoka savladao Bruklin 110:102. U redovima šampiona prednjačio je Paskal Sijakam sa 30 poena i 10 skokova uz pet asistencija i po tri ukradene lopte i blokade. Na drugoj strani Spenser Dinvidi meč je završio sa 24 poena i osam asistencija.